Facebook Google+ Twitter

Feminizm - Aktywizm - "Kocizm"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-18 09:40

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Barbarą Kaszkur-Niechwiej i Urszulą Makosz, które odbędzie się 25 marca 2010, w czwartek, o godz. 18 w Jewish Community Centre w Krakowie, przy ul. Miodowej 24.

Feminizm Aktywizm "Kocizm" - plakat / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaW spotkaniu "Feminizm - aktywizm - kocizm", moderowanym przez Fundację Czarna Owca Pana Kota wezmą udział dwie aktywne kobiety:

Barbara Kaszkur-Niechwiej - założycielka i przez kilka pierwszych lat prezeska Stowarzyszenia "Akademia Pełni Życia", a wcześniej aktywna w ruchu kobiecym (m.in. współzałożycielka Fundacji Kobiecej eFKa) i ekologicznym (m.in. w Federacji Zielonych). Z wykształcenia fizyczka jądrowa, studiowała też psychologię i religioznawstwo, parała się informatyką. Inicjatorka szkoleń komputerowych dla kobiet dojrzałych i seniorów. Wielbicielka i przyjaciółka kotów.

Urszula Makosz - pieśniarka wykonująca utwory w języku jidysz, polskim i hebrajskim. Wielokrotnie występowała na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Prowadzi warsztaty piosenek jidysz i muzyki żydowskiej, koncertuje w kraju i zagranicą. Wegetarianka.

Gośćmi spotkania będą kobiety, które prowadzą aktywne życie zawodowe, realizują swoje pasje i zainteresowania, a przy tym znajdują czas, nie będąc członkiniami wyspecjalizowanej organizacji, na pomoc zwierzętom.

Podczas spotkania porozmawiamy o zwierzętach, którymi opiekują się goście spotkania, o
podejmowanych przez nie działaniach, ale również o stereotypach na temat osób pomagających zwierzętom. Skupimy się na pytaniu, dlaczego tak istotne jest właściwe traktowanie zwierząt i
zrozumienie, że są to stworzenia obdarzone rozumem, poczuciem własnej godności i unikalnym charakterem.

Zwierzęta i ich prawa w Polsce są lekceważone, zaś jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest zakorzeniony społecznie i niesprawiedliwy pogląd głoszący, iż wyłącznie ludzie zasługują na szacunek. Tymczasem Barbara Kaszkur-Niechwiej i Urszula Makosz doceniają zwierzęta i właśnie filozofii życiowej prelegentek będzie poświęcone spotkanie.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Wszechnica pod Kotem" realizowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota.

Fundacja serdecznie dziękuje Jewish Community Centre za udostępnienie sali!

Serdecznie zapraszamy!

Materiał zastał pierwotnie opublikowany na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org.
Joanna Wydrych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podobny idiotyzm tylko większy, organizują wynudzone i zapewne brzydkie panny pod hasłem "Dni cipki" Swędzącej się pytam? Pytam równie obleśnie i wulgarnie jak owe aktywistki. Oto dokumentacja: http://dnicipki.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.