Fenerbahce gromi Galatasaray w hicie kolejki

W hicie 10 kolejki tureckiej ekstraklasy Fenerbahce Stambuł pokonało na własnym boisku lokalnego rywala Galatasaray 4:1. Po słabym początku sezonu zawodnicy Fenerbahce udowodnili, że potrafią grać na najwyższym poziomie i wygrywać.

Zawodnik Fenerbahce Roberto Carlos (P) w starciu o piłkę z zawodnikiem Galatasaray Milanem Barosem (L) podczas meczu tureckiej Super League , rozegranego na stadionie Sukru Saracoglu Stadium w Stambule, 9 listopada. / Fot. PAP/ EPA/KERIM OKTENWynik spotkania, otworzył niespodziewanie już w 1. minucie meczu Brazylijczyk Lincoln i było 0:1 dla Galatasaray. Szybko jednak podopieczni Luisa Aragonesa wzięli się w garść i w 6. minucie bramkę na 1:1 strzelił Selçuk Şahin. W 27. minucie gospodarze przeprowadzili piękny kontratak, a po dośrodkowaniu w pole karne gości, piłkę do własnej bramki wpakował Emre Asik i było 2:1. Do końca pierwszej połowy, mimo zaciętej walki obu drużyn, wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się w szybkim tempie. Obie drużyny wyraźnie chciały zdobyć przewagę na boisku. W 49. minucie piłkarze Fenerbahce wywalczyli rzut rożny. Piłka poszybowała na krótki słupek, gdzie nabiegł na nią Urugwajczyk Diego Lugano i mocnym podbiciem zdobył bramkę na 3:1.

Do końca spotkania piłkarze Fenerbahce utrzymywali dominację na boisku. Wynikiem nerwowych prób odebrania gospodarzom piłki, było mnóstwo fauli, oraz aż 7 żółtych kartek dla zawodników Galatasaray.

Gdy w 90. minucie wszystko wskazywało na to że wynik meczu jest ustalony, Brazylijczyk Deivid dobił przyjezdnych ustalając wynik spotkania na 4:1.

Po 10. kolejkach tureckiej ligi Fenerbahce z 16. punktami na koncie, jest
na 7. miejscu, Galatasaray z 17. punktami na 5. pozycji. W tabeli sensacyjnie prowadzi Trabzonspor który ma 23. punkty.