Facebook Google+ Twitter

Fenomen Bożego Miłosierdzia. Spotkanie z autorami książki o św. Faustynie

2 października o 16.30, w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, odbędzie się spotkanie z autorem książki o życiu św. Siostry M. Faustyny Kowalskiej Grzegorzem Górnym.

W tle obraz Jezusa Miłosiernego. Beata Traciak / Fot. Grzegorz TraciakRozmowę w Auli Jana Pawła II poprowadzi Jan Pospieszalski. Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń. Prelegenci opowiedzą uczestnikom spotkania o miesiącach pracy nad albumem
"Ufam. Śladami Siostry Faustyny”.

Nie zabraknie także obecności siostry Elżbiety Siepak, która jest rzecznikiem prasowym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dodam, że Siostra Elżbieta była prezesem Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum", którego główna siedziba ma miejsce właśnie na terenie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. www.faustinum.pl zrzesza wszystkie osoby zakonne i świeckie, które pragną szerzyć kult Bożego Miłosierdzia. Gościem specjalnym spotkania będzie kompozytor Wojciech Kilar. W Auli Jana Pawła II twórców albumu przywita również ks. bp Jan Zając - który objął patronat nad nim. Sobotnie spotkanie, ma na celu ppropagowanie Orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Św. Siostra Faustyna zmarła 5 pażdziernika 1938 roku w Krakowie-Łagiewnikach. Wtedy też przypada jej liturgiczne wspomnienie. Kanonizacja Świętej Faustyny odbyła się 29 kwietnia 2000 roku na Placu Świętego Piotra w Rzymie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2010 09:27

Chciałabym uczestniczyć na tym spotkaniu...Może kiedyś zobaczę Klasztor Św.Faustynki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.