Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6139 miejsce

Fenomen FC Basel. Szwajcarska drużyna będzie wzorem dla niezamożnych zespołów?

FC Basel udowadnia, że dobre wyniki w Europie można osiągać bez wydawania petrodolarów arabskich szejków czy też rubli rosyjskich biznesmenów. Szwajcarski zespół od kilku sezonów jest jednym z największym objawień na naszym kontynencie.

Sonda

Czy FC Basel awansuje do 1/4 finału Ligi Mistrzów?

Zawodnicy FC Basel świętują zdobycie Pucharu Szwajcarii / Fot. CC BY-NC-SA 2.0Receptą na sukces FC Basel jest stałe rozbudowywanie i rozwijanie jednej z najlepszych akademii młodzieżowych na całym kontynencie europejskim, która jest doprawdy żyłą złota. To właśnie spod szwajcarskiej bandery wyszły na świat takie perełki jak Ivan Rakitić, Xerdan Shaqiri czy też najświeższy produkt - niezwykle utalentowany, zaledwie 17-letni Breel Donald Embolo, jeden z najmłodszych w historii strzelców bramki w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Ponadto FC Basel to klub znakomicie zarządzany przez prezesa Bernharda Heuslera ze stabilnym budżetem na poziomie 37-41 mln euro oraz jednym z najlepszych skautingów w europejskim futbolu. Najważniejszym elementem w doskonałym funkcjonowaniu siatki skautingu jest postawienie na odpowiednią jakość, a nie ilość. Wyselekcjonowani i z odpowiednim przygotowaniem skauci penetrują rynki azjatyckie, afrykańskie czy też europejskie, monitorując sytuację na bieżąco i wyszukując talenty czystej wody, które są następnie sprowadzane na St. Jacob Park.

Osiąganie sukcesów sportowych przez czerwono-niebieskich nie byłoby możliwe, gdyby nie psychologia sportowa. Ta dziedzina życia jest nieodłącznym elementem każdego sportowca szwajcarskiego klubu, a wybitna specjalista Christian Marcolli, ma na co dzień kontakt z zawodnikami i pomaga im w walce ze stresem.

FC Basel ma także nowoczesny stadion St. Jacob Park, który przynosi spore zyski w każdym meczu. Frekwencja na meczach szwajcarskiego hegemona (5. mistrzostw kraju z rzędu) często przekracza 20 tys. widzów.

Przykład helweckiego klubu pokazuje, że budowanie solidnej marki o coraz większym znaczeniu w rozgrywkach pucharowych jest możliwy bez posiadania największych gwiazd światowego futbolu.

Pełną wersję artykułu przeczytasz w serwisie FalaSportu.pl:

Szwajcarski fenomen FC Basel. Poznajcie sposób na sukces helweckiego klubu!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.