Facebook Google+ Twitter

Fenomen gitary klasycznej

Nie jest tak popularny jak Doda czy Feel, ale jest młodym, skromnym człowiekiem, obdarzonym fenomenalnym talentem. Młody, 32-letni chorzowianin, 19-krotny mistrz w graniu na gitarze klasycznej. O kim mowa? O Marcinie Dylli.

Marcin Dylla / Fot. Marcin DyllaSwoją karierę rozpoczął w wieku ośmiu lat. Wtedy zaczął uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary adi. Swojej edukacji nie zakończył jednak wraz z uzyskaniem dyplomu. Kształcił się również na uczelniach na całym świecie pod okiem najlepszych gitarzystów, m.in. w Bazylei, Freiburgu oraz w Maastricht.

W latach 1996-2004 siedemnastokrotnie zdobył pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowych, światowych konkursach. W 2002 roku otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessansdrii. Tam, decyzją krytyków muzycznych, otrzymał „złota gitarę” dla najlepiej zapowiadającego się muzyka młodego pokolenia.

Marcin Dylla bierze udział w prestiżowych festiwalach, współpracuje także z wybitnymi muzykami i orkiestrami na całym świecie. Daje wiele recitali w salonach koncertowych na całym świecie m.in. w Wiedniu, Madrycie, czy Saint Petersburgu. Prowadzi także lekcje mistrzowskie.

Marcin Dylla / Fot. Marcin DyllaWydał dwie płyty. W grudniu 2008 roku nagrał DVD. Płyta nosi nazwę „Wawel o Zmierzchu”. Koncert został zarejestrowany podczas pierwszego letniego festiwalu muzyki kameralnej o takim samym tytule. Koncert odbył się na Dziedzińcu Stefana Batorego. Miejsce to na co dzień jest niedostępne dla zwiedzających zamek.

Krytycy muzyczni w kilku słowach opisują Marcina – „muzyk obdarzony muzyczną wrażliwością. Gra Marcina jest nasycona ekspresją i pasją, odznacza się jednocześnie ogromnym poszanowaniem dla dźwięku i dbałością o każdy najmniejszy element dzieła muzycznego.”
Te słowa mówią wszystko.

Poniżej znajdują się linki do filmów, na których tą ekspresję można zobaczyć.
http://www.youtube.com/watch?v=CmyJtNZk1uM
http://www.youtube.com/watch?v=6lgXjQv6zNE
http://www.youtube.com/watch?v=ihAgoTqCTMQ&feature=related

Źródła:
muzyka.onet.pl, www.marcindylla.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No własnie i tu tkwi głeboka róznica między byciem "popularnym" a utalentowanym muzykiem!!!


Nie dla każdego Pavarotti;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.