Facebook Google+ Twitter

Fenomen Jacksona

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-04 18:29

Pewnie wielu z was zastanawiało się, dlaczego Michael Jackson zdobył taką popularność. Pewnie wielu z was zastanawiało się nad tym dopiero po jego śmierci. Muszę was pocieszyć - nie jesteście jedyni.

Bardzo dużo osób po śmierci Króla Popu zaczęło się interesować jego życiem, dokonaniami, muzyką. Ja także. Więc postaram się coś na ten temat napisać.

Nie ma się co sprzeczać, że był to jeden z największych, jeśli nie największy, artystów XX i XXI wieku. Miał ogromny talent, co mozna zauważyć słuchając jego muzyki. Jackson był także mistrzem gry scenicznej. Jego koncerty skupiały wiele osób, które chciały zobaczyć słynny moonwalk czy skłon antygrawitacyjny. Na scenie pokazywał, jaki jest naprawdę. Świetnie dopracowany występ, nowoczesny, choć dla niektórych tandetny ubiór sprawiał, że ludzie zaczęli go nazywać Królem Popu.

Dlaczego jednak zaczęto się nim tak bardzo interesować dopiero po śmierci? Czy prawdziwych artystów naprawdę zaczyna się doceniać wtedy, gdy odejdą? Zauważyłem, że w dzisiejszym świecie ludzie chcą być na topie ze wszystkim. Coraz częściej zdarza się, że zaczynają lansować się czymś, czego tak w zasadzie nie znają. Tak samo było z Michaelem. Wszyscy nagle obudzili się i stwierdzili, że jest on 'modny'. Chcieli być tacy jak on, chociaż wcale go nie znali. Zaczęło się więc szukanie wszelkich informacji na jego temat, ludzie zaczęli wariować. W sieci wszędzie był Jackson, wszędzie wiadomości na temat Króla Popu. Ale czy ludzie tak naprawdę wiedzieli, czego szukają? W całym tym szaleństwie zapomnieli, że to też był człowiek! W dodatku każdy chciał na tym skorzystać, zarobić, wypromować się. Nagle zaczęli słuchać jego muzyki, pozwać jego życie... aby w końcu dać sobie spokój i zapomnieć.

Teraz, ponad pół roku po śmierci Michaela Jacksona, mało kto o nim jeszcze pamięta. Wszystko wróciło prawie do normy. Jedynie w radiu można częściej słyszeć jego piosenki. To pokazuje, że dzisiejszy świat goni tylko za sensacją. Dla ludzi nie liczy się już szacunek dla osoby. Chcą tylko podążać za modą, trendami i czuć się lepszymi. Choć wcale tacy się nie staną...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.