Facebook Google+ Twitter

Fenomen „Naszej Klasy”

Dziś prawie każdy ma swój profil na Naszej Klasie, począwszy od kilkuletnich dzieci, ich rodziców, gwiazd kolorowego ekranu, muzyków, kończąc coraz częściej na starszym pokoleniu babć i dziadków. Co jest tego powodem?

 / Fot. Nasza-Klasa.plZacznę odrobiną historii. Portal Nasza-Klasa.pl powstał 11 listopada 2006 roku. Bardzo szybko zaistniał w internecie, powodując falę masowych rejestracji. Przyczyną tego zjawiska były typowe ludzkie odruchy: Chęć odświeżenia kontaktów z młodości, cofnięcia się w czasie do lat szkolnych. W niedługim czasie sprawą portalu zajęły się media.

W gazetach można było przeczytać niezliczoną ilość reportaży o tym internetowym miejscu spotkań. Początkowo niewinne artykuły przerodziły się w istną burzę medialną. Zdarzenie to przyniosło na przełomie 2007/2008 roku szczyt popularności Naszej Klasy. Jedynie w styczniu 2009 roku zarejestrowano liczbę 12.2 mln użytkowników (tylko konta rzeczywiste). Dzisiejsza Nasza Klasa nieco różni się od tej początkowej.

Zmiany polegają nie tylko na modernizacjach wyglądu czy funkcji, które oferuje. Najistotniejszą zmianą jest negatywna metamorfoza użytkowników. Niegdyś cele były proste: zaoferowanie internautom sfery, w której bez wychodzenia z domu mogliby odnaleźć starych znajomych, porozmawiać z nimi. Obecnie one także uległy przekształceniu. Co najmniej jedna trzecia zarejestrowanych osób to młodzi ludzie. I tu pojawia się pytanie: skąd w nich potrzeba kontaktu ze znajomymi, których na ogół widują na co dzień?

Jednak portal okazał się również znakomitym sposobem na poznawanie całkowicie nowych ludzi czy publikację swoich zdjęć. Obecnie istnieje wiele małżeństw, które poznały się na Naszej Klasie. Portal stał się częściowo portalem matrymonialnym o zabarwieniu erotycznym. Przeglądając galerie użytkowników, najczęściej tych w wieku kilkunastu lat można trafić na olbrzymią ilość zdjęć charakterystycznych dla stron mających limit 18 lat. Jest to jedna z ciemnych stron serwisów społecznościowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie należy wpadać w skrajny pesymizm.Oczywiście,każdy medal ma dwie strony i przed negatywnymi skutkami dostępu do internetu nie można się ustrzec.
Należy więc zachować daleko idącą ostrożność.
Jestem mamą piętnastolatki i staram się być na bieżąco jeśli chodzi i jej poczynania np.na NK.
Rodzice powinni zachować szczególną ostrożność i tłumaczyć oraz ostrzegać swoje dzieci przed złem,które może ich spotkać poprzez zawieranie dziwnych znajomości(zresztą nie tylko w internecie).
Twój tekst jest bardzie ostrzeżeniem niż naganą dla tego typu portali.
Dziękuję za mądre słowa i prosze o więcej.Jestem tu dopiero od wczoraj,więc wybaczcie ewentualne wpadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, ten tekst jest trochę zbyt... dramatyczny :)
Nic złego się nie stanie Karolu, zachowaj spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.