Facebook Google+ Twitter

Fenomen ruchu kibiców - koniecpzpn.pl i inne

Przed kilkoma dniami narodziła się w Polsce nowa siła społeczna, która może prowadzić do zmiany. To kibice - konsumenci. Od lat w ramach projektu Pilnujemy Euro 2012 powtarzamy, że "kibola" systematycznie zastępuje na stadionach kibic - konsument.

Teraz ten nowy kibic pokazał swoją siłę. Po 1989 roku weszliśmy jako obywatele w świat wolności. Z naturalnych historycznych ograniczeń czasu komunizmu - dopiero po 1989 roku mogliśmy się zacząć uczyć nowej umiejętności społecznej - a mianowicie bycia konsumentem. W myśl hasła klient nasz Pan, a nie na odwrót jak było w PRLu...

Po dwudziestu latach wolności nauczyliśmy się być konsumentami. To my zaczynamy wymagać. Dzięki otwarciu w ramach Unii Europejskiej jeździmy po świecie i potrafimy porównywać różne rozwiązania.

Jak pisze Justyna Kopczyńska: "Fani footballu nie chcą być konsumentami pustych stadionów, czyli istnej farsy piłkarskiej, lecz dobrego, kompleksowego widowiska sportowego, wraz z towarzyszącą mu atmosferą medialną, produktami firmowymi i pomysłem na całościowy „wizerunek kibica“.

Wiele razy obiecywano im już wspaniałe widowiska na światowym poziomie, ale jak dotąd – na płonnych nadziejach się skończyło... Jasne jest, że czasy, gdy celem wizyty na stadionie było li tylko wspieranie ulubionej drużyny nieodwracalnie minęły. Teraz nadszedł czas na rozwój swoistej „rzeczywistości sportowej“, w której każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie, dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań.".

Jesteśmy już konsumentami. Postulaty kibiców prowadzą na drogę nowej grupy konsumentów - obywateli. Bo władza nie potrafiła od wielu lat rozwiązać problemów kibiców.

Lawina ruszyła. Na naszych oczach rodzi się nowa siła Konsumentów - Obywateli, i czas pokaże czy będzie się domagała sprawniejszego, skuteczniejszego państwa. Którego chcąc czy nie chcąc jesteśmy wszyscy konsumentami.

Aleksander Z. Zioło, szef Projektu Pilnujemy Euro 2012.

Kibic - Konsument - Obywatel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

już 2 miliony wyjechało i nic to nie dało - no nie przesadziłem - daje Polsce ok 10 mld euro gdyż tyle z pracy na "obczyźnie" wpada na Polski rynek i dzięki temu mamy mniejszy deficyt budżetowy - i wyższe pensje urzędników oraz coraz większe zatrudnienie w strefie administracji publicznej

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jaśniej?"

mam rozumieć, że to, co wkleiłeś ponownie jest tym wyjaśnieniem ? jest jeszcze ciemniej, tłumaczysz jakieś majaki tymi samymi majakami
nie wiem, co brałeś przed napisaniem tego, ale ja tez to chcę, fajna jazda musi być
albo zostawmy już tego słonia grającego w piłkę na rowerze
pozd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"teraz podobnie trzeba powiedzieć "kaczoro-grodowi" stanowcze NIE"

Proponuję zbojkotować Polskę. Jak wszyscy wyjedziemy z Polski to może rządzący zrozumieją, że już mamy dość i chcemy zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"poproszę tłumaczenie na polski bo nie ogarniam (słoń+kolarz+mecz piłkarski)"

"w której każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie, dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań."

"Zaiste nie rozumiem o co chodzi autorowi. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę zobaczyć słonia a interesować się będzie kolarstwem to zlikwidujemy jedną połowę meczu piłkarskiego, położymy na boisko deski wprowadzimy słonia a między nim zaczną jeździć kolarze? Nie przesadzajmy, stadion piłkarski to ma być stadion piłkarski."

Jaśniej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

reprezentacja przegrała kilka razy -> ludzie się burzą
wygra teraz dwa razy -> będzie spokój

a PZPN jak był tak będzie, zapewnia tak bardzo władzy potrzebne igrzyska
chleb sobie zapewniamy sami

Komentarz został ukrytyrozwiń

PZPN nazwał 278.000 kibiców z portalu - koniecPZPN.pl bandą "chuliganów" - to jest już skandal nad skandale
grupka "betonowych" działaczy z epoki "komunizmu" będzie walczyć o swoje stołki i kasę do końca w myśl swojego hymnu
"bój to jest nasz ostatni" - daj Boże żeby był OSTATNI

Komentarz został ukrytyrozwiń

"przebrała się miarka" i o dziwo mający złą prasę kibice piłki nożnej powiedzieli NIE - brawo , teraz podobnie trzeba powiedzieć "kaczoro-grodowi" stanowcze NIE

Komentarz został ukrytyrozwiń

poproszę tłumaczenie na polski bo nie ogarniam (słoń+kolarz+mecz piłkarski)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli przeliczajmy pewne wartości na pieniądze? Nie, dziękuję.

"Jasne jest, że czasy, gdy celem wizyty na stadionie było li tylko wspieranie ulubionej drużyny nieodwracalnie minęły. Teraz nadszedł czas na rozwój swoistej „rzeczywistości sportowej“, w której każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie, dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań."."

Zaiste nie rozumiem o co chodzi autorowi. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę zobaczyć słonia a interesować się będzie kolarstwem to zlikwidujemy jedną połowę meczu piłkarskiego, położymy na boisko deski wprowadzimy słonia a między nim zaczną jeździć kolarze? Nie przesadzajmy, stadion piłkarski to ma być stadion piłkarski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.