Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8795 miejsce

Ferie 2015. Dzieci szukały zaginionych skarbów pod okiem archeologa

W okresie ferii zimowych w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zainaugurowano zajęcia archeologiczne "Poszukiwacze zaginionych skarbów", które odsłaniają przed uczestnikami bogactwo kulturowe Ziemi Łukowskiej zamierzchłych epok.

Zajęcia Poszukiwacze zaginionych skarbów w Woli Okrzejskiej / Fot. Maciej Cybulski/materiały prasowe Dnia 3.02.2015 r. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach ferii zimowych pt. "Poszukiwacze zaginionych skarbów". Zajęcia poprowadził archeolog Bogdan Wetoszka, który wprowadził uczestników spotkania w niezwykle ciekawy świat archeologii.

Wśród zgromadzonych eksponatów uczestnicy pasjonujących zajęć mogli zobaczyć i dotknąć znaleziska z epoki kamienia, Zajęcia Poszukiwacze zaginionych skarbów w Woli Okrzejskiej / Fot. Maciej Cybulski/materiały prasowe wczesnej epoki żelaza, ozdoby z czasów rzymskich i znaleziska nowożytne w tym różnorodne typy monet i militaria, świadczące o bogatej przeszłości Ziemi Łukowskiej.

Archeolog uświadamiał dzieciom i młodzieży, że kawałek drewna, krzemienia, kości, czy gliniana łupina odnaleziona w pokrywie ziemi może stanowić nieocenione źródło wiedzy historycznej, będąc świadectwem dawnych czasów, życia ludzi sprzed lat. Następnie odbywała się część interaktywna.

Zajęcia Poszukiwacze zaginionych skarbów w Woli Okrzejskiej / Fot. Maciej Cybulski/materiały prasowe Młodzi ludzie po zdobyciu niezbędnej do poszukiwań wiedzy archeologicznej wyruszyli na teren muzealnego parku w celu odnalezienia skarbów - zabytków przeszłości. Przyniesione wykopaliska należało następnie nazwać i opowiedzieć,  / Fot. Maciej Cybulski/materiały prasowe dlaczego dany zabytek archeologiczny jest źródłem historycznym i skarbem dla przyszłych pokoleń.

Uczestnicy spotkania wykazywali się zapałem, pasją i dużą wiedzą historyczną. Organizatorzy mają nadzieję, że być może kiedyś część z nich wstąpi go grona archeologów - poszukiwaczy nowych skarbów.

Archeologiczne spotkania z przeszłością wejdą na stałe w program zajęć w muzeum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szukanie skarbów - zawsze było i jest dla dzieci najlepszą zabawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos spędzania ferii i wypoczynku. Byc może pisze bez zwiazku z tym cennym artykułem.
W Beskidach ktore widze za oknem teraz snieżna i lekko mroźna zima i mają przyjechać tu jakieś dzieci z północnej części kraju.
W facebooku są ciekawe oferty na przykład z Zawoi gdzie można dla grupy ok 16 osobowej młodzieży wynająć całą chatę w środku elegancko przystosowana cywilizacyjnie chaty gralskiej. Trzeba ja wynajać całą. Dzień zamieszkania grupy 1000 zł czyli za 10 dni mieszkania w czystym powietrzu pod Mosornem dziecka rodzice zapłacą ok 500 zł.

Ale dla rodziny np. 3- 6 osobowej można wynajać NA CAŁY MIESIĄĆ cały "lipowy eksluzywny" drewnainy domek zarządzany przez właścicieli restauracji "Magic" w Andrychowie za 2.000 zł,

Czy dzieci z Woli OKrzejskiej były kiedykolwiek np. na Groniu Jana Pawła II? Weszły na gorę paieską z widokiem na Babia Górę i Tatry?

Powietrze wokół Wolo OKrzejskiej tez jest oczywiscie znakomicie czyste i ma tylko inne cisnieniowe gabaryty nizinne...


Pisze o tym i jednocześnie z przykrością stwierdzam że nie jest kontynuowany program wymiany ani seniorów ani młodzieży ziem dzieciństwa Henryka Sienkiewicza i Karola Wojtyły. Mało tego - nikt chyba nawet nie organizuje z okolic Wadowic wycieczek szkolnych do Woli OKrzejskiejm która choć tak cenna i ma tak wspaniałe muzeum opisane w tym artykule dla wielu organizatorów wycieczek i pielgrzymek z Małopolski Zachodniej wydaje się że leży ... na końcu kresów Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt.. Kto by się nie chciał przeobrazić w poszukiwacza TAKICH skarbów?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujący sposób na spędzanie ferii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.