Facebook Google+ Twitter

Ferie czas zacząć

W poniedziałek w województwie mazowieckim rozpoczynają się ferie zimowe. Dla tych, którzy nie mają możliwości wyjazdu na obozy czy wczasy, rozmaite instytucje przygotowały bogaty program.

W ramach akcji ,,Zima w Mieście" zainteresowani mogą wybrać się za darmo na basen lub uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach muzycznych czy plastycznych. Pojawiły się jednak propozycje, o których szczególnie warto wspomnieć ze względu na określonych adresatów i wartość, którą prezentują.

Ferie dla niepełnosprawnych

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPOśrodek WOW Wisła Inflancka od 14 lat organizuje bezpłatne ferie dla dzieci niepełnosprawnych. W tym roku również przygotowano bogatą ofertę. Daria Mejnartowicz, zastępca kierownika ośrodka, absolwentka kierunku rehabilitacji ruchowej, od lat zajmuje się przygotowaniem i prowadzeniem warsztatów.
- Nasze zajęcie są wyjątkowe, tym bardziej, że niewiele ośrodków w kraju zajmuje się osobami niepełnosprawnymi. Dlatego też nasze propozycje cieszą się tak ogromną popularnością.

Warsztaty organizowane są w formie półkolonii. Do zajęć oferowanych w ramach uczestnictwa należą m. in. zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne czy basen. Prowadzą je doświadczeni fizjoterapeuci, pedagodzy, nauczyciele na co dzień pracujący w szkołach specjalnych. Dużą pomoc stanowią też studenci, którzy często w ramach wolontariatu czy praktyk studenckich zgłaszają się do pracy. Na przykład do prowadzenia zajęć plastycznych zatrudnia się absolwentów ASP, dzięki czemu dzieci mogą nauczyć się np. jak artystycznie dekorować pierniki.

Na zajęcia mogą się zgłaszać młodzi ludzie w różnym wieku. W tym roku najstarsza uczestniczka będzie miała 23 lat. - Takie osoby również bardzo nam pomagają. Często są to ich któreś ferie z rzędu spędzane w ten sposób. Dlatego wiedzą, jak wszystko funkcjonuje i przekazują tę wiedzę młodszym uczestnikom. Poza tym, nasze grupy liczą po 20 osób, więc wychowawcy mają możliwość zajęcia się każdym uczestnikiem - zachwala atmosferę kolonii Mejnartowicz.

Zainteresowani mogą się zgłaszać i zapisywać w kasie ośrodka w godz. 8.00 - 20.30 (rodzice/opiekunowie osobiście). Warunkiem przyjęcia na półkolonie jest brak przeciwwskazań do brania udziału w zajęciach na pływalni, samodzielność w ubieraniu się, kontrolowanie potrzeb fizjologicznych.

Ferie z nauką

Bardzo ciekawą ofertę prezentuje też Centrum Nauki Kopernik (CNK). Choć powstało zaledwie 3 lata temu, to jednak prężnie rozwija swoją działalność. Ośrodek koncentruje się na promocji nauki i taka też idea przyświeca zajęciom prowadzonym w ramach akcji ,,Zima w mieście". Aneta Prymaka z działu informacji i marketingu CNK tak wyjaśnia przyczyny zaangażowania w przedsięwzięcie:
- Chcieliśmy dać dzieciom szansę spędzenia czasu w ciekawy sposób. Dzięki temu promujemy też naukę, co jest naszym nadrzędnym zadaniem.

W ramach zajęć CNK proponuje pokaz pt. "Tajniki aerodynamiki", który poprowadzą animatorzy. Chętnych jest tak dużo, że aby dostać się na zajęcia, trzeba się zapisywać u koordynatorów dzielnicowych ,,Zimy w mieście". Jak się bowiem okazuje, nauka wciąż cieszy się wśród uczniów sporą popularnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ferie??? Wow a rzeczywiście było kiedyś coś takiego. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za materiał :)
Dodam jeszcze jeden cykl ciekawych imprez - w księgarni Badet (ul. W. Rutkiewicz 17).
21.01, godz. 11.00 - 14.00 "Czary w kuchni" - eksperymenty chemiczne
23.01, godz. 11.00 - 14.00 "Tajemnice widzenia" - eksperymenty optyczne
28.01, godz. 11.00 - 14.00 "Dlaczego słyszymy?" - eksperymenty z dźwiękiem
30.01, godz. 11.00 - 14.00 "Badamy zjawiska pogody" - eksperymenty z wodą i powietrzem

Brzmi interesująco :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci z mazowieckiego to mają dobrze. My zaczynamy ferie dopiero za miesiąc...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.