Facebook Google+ Twitter

Ferie dla małych naukowców

Sześćdziesięciu młodych pasjonatów nauki ze szkół ponadpodstawowych będzie mogło skorzystać z zimowej oferty przygotowanej przez Politechnikę Gdańską. Wezmą oni udział w zajęciach pod hasłem "Ferie z fizyką".

Gmach główny Politechniki Gdańskiej w którym odbywać się będą "Ferie z fizyką" / Fot. Krzysztof Krzempek (Politechnika Gdańska)To nie pierwsza akcja tego typu organizowana przez Politechnikę Gdańska. Ferie z fizyką cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od pięciu lat. Młodzi ludzie będą mogli korzystać z laboratoriów, w których na co dzień pracują studenci wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Doświadczenia poprowadzą pracownicy naukowi uczelni oraz studenci i doktoranci. Zapowiadają, że nikt podczas zajęć nie będzie się nudził.

- Dzieci będą bawić się prądem, same łączyć obwody, spuszczać ciała z równi, badać przyspieszenie ziemskie, bawić się będą robotami. Uczyć się będziemy jak fizykę można zastosować w praktyce - mówi dr inż. Bogumiła Strzelecka, wykładowca z Katedry Fizyki Ciała Stałego Politechniki Gdańskiej. - Ćwiczenia dostosujemy do wieku uczestników, inne dla gimnazjalistów, inne dla licealistów.

Zajęcia, które odbywać się będą od 2 do 6 lutego nie są jednak bezpłatne. Koszt uczestnictwa to 150 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.