Facebook Google+ Twitter

FERIE DOBIEGAJĄ KOŃCA – H2Ostróg pełen młodzieży i atrakcji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-13 11:56

Zimowa oferta przygotowana przez raciborski aquapark H2Ostróg cieszy się ogromną popularnością. W pierwszym tygodniu ferii z obiektu codziennie korzystało blisko 1200 osób.

Kolejny tydzień mija pod znakiem podobnego zainteresowania dostępnymi tu atrakcjami. Pływalnię chętnie odwiedzają grupy zorganizowane z Raciborza i okolic oraz rodziny z dziećmi, które ochoczo uczestniczą w zajęciach wodnych przygotowanych specjalnie dla nich.

Ferie w województwie śląskim trwają od 02 do 15 lutego. Choć tegoroczna zima nie pozwala na regularne szaleństwa na śniegu, wcale nie oznacza to konieczności spędzenia wolnego czasu bezczynnie lub przed telewizorem. Z myślą o dzieciach i młodzieży, spędzających ferie w mieście, H2Ostróg przygotował specjalną edukacyjno-rozrywkową ofertę. Od poniedziałku do piątku, w wyznaczonych godzinach, organizowane są zajęcia z nauki pływania oraz wodne animacje. - Dzieci chętnie korzystają z zabawek wodnych, zarówno tych małych, jak i dużych. Najbardziej podobają im się tory przeszkód - komentuje Dariusz Kwapik, wykwalifikowany instruktor prowadzący zajęcia w aquaparku H2Ostróg. Gry i zabawy dopasowywane są do wieku uczestników. Atrakcje dostępne są bez dodatkowej opłaty. Wystarczy wykupić zwykłą wejściówkę na teren aquaparku.

- Tegoroczne ferie są pierwszymi w historii aquaparku i już na półmetku możemy zaliczyć je do udanych. Dziennie H2Ostróg odwiedza około 1200 osób, w tym średnio 150 w zorganizowanych grupach. Nie spodziewaliśmy się aż tak wysokiej frekwencji - mówi Krzysztof Borkowski, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządzający H2Ostróg. Wśród klientów parku wodnego są zarówno grupy zorganizowane (ze szkół, świetlic), jak i indywidualne osoby. W okresie ferii basen chętnie odwiedzają mieszkańcy Raciborza, pobliskich Czech oraz uczniowie z miejscowości ościennych.

Warto podkreślić, że w H2Ostróg klienci są pod ciągłą opieką wykwalifikowanych ratowników. - Niecka basenowa oraz każda atrakcja jest pod nadzorem. Zgodnie z ustawą niecka o długości powyżej 50 m musi być strzeżona przez minimum trzech ratowników. A obiekt H2Ostróg nadzorowany jest na każdej zmianie przez 5 ratowników przeszkolonych z kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozstawionych na stanowiskach, by jak najlepiej obserwować cały obszar basenów - podkreśla Krzysztof Chałat, ratownik w aquaparku H2Ostróg.

Raciborski aquapark to gwarancja udanej zabawy. - Sport to zdrowie, a dzieciaki potrzebują ruchu do prawidłowego rozwoju. Aktywność fizyczna wpływa również na pozytywną samoocenę i motywację dziecka. Dlatego przyjechałem razem z 12 osobową grupą ze szkoły z Sudołu - mówi Jarosław Rachwalski, nauczyciel wychowania fizycznego uczący w Sudole i w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Pełna podziwu organizacji ferii przez H2Ostróg jest Agnieszka Goralczyk z Syrynii. - W czasie kiedy dzieci są pod opieką animatora wodnego mogę bez obaw popływać w basenie. Doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Aquapark to dobra propozycja dla uczniów pozostających na ferie w mieście. - Mimo, że nie wyjeżdżam z rodzicami na narty, ferie wcale nie muszą być nudne. Razem z kolegami przyjechałam popływać do aquaparku. Jestem tu po raz pierwszy. Najbardziej podoba mi wir, zjeżdżalnia i oczywiście tor przeszkód - z uśmiechem mówi 11- letnia Justyna Rostek z Sudołu. Uczniowie chętnie korzystają z atrakcji przygotowanych przez H2Ostróg. - Najbardziej lubimy tor przeszkód oraz rwącą rzekę - zgodnie przyznają uczniowie z Raciborza, 9- letni Michał Ploch oraz 8- letni Adam Barabasz. Patrycja Holesz z Wodzisławia Ślaskiego to stała bywalczyni aquaparku. - W okresie szkolnym, w każdy wtorek, przyjeżdżam do H2Ostróg w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Umiem pływać, ale wolę skakać do wody oraz bawić z moimi koleżankami - opowiada Patrycja. Często aquapark odwiedza również 10 - letnia Alicja Piszczek z Raciborza. - Dzisiaj przyjechałam razem z grupą zorganizowaną, ale często odwiedzam aquapark razem z mamą i tatą. Uwielbiam pływać oraz zjeżdżać ze zjeżdżalni.


- Nie tylko aquapark cieszy się dużą frekwencją. Pozostałe zajęcia organizowane przez OSiR również są oblegane. W turniejach organizowanych w Arenie Rafako wzięło udział łącznie około 350 osób. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizowany był: tenis stołowy, piłkarzyki stołowe, siatkonoga, badminton, dwójki siatkarskie, tenis ziemny, piłka nożna czy bitwy łucznicze (odmiana paintball)- wylicza Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz. - Zorganizowaliśmy również dzień sportu dla uczestników ferii ze Spółdzielnią Nowoczesna. Ponadto w każdym dniu zmagań Arena Rafako gościła od kilkunastu do ponad stu chętnych do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji i zabawie. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również nauka jazdy na łyżwach. Podsumowując, wszystkie obiekty OSiRu żyły w okresie ferii i to na pełnych obrotach - dodaje Marcin Polowczyk.


***
H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, 32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p., 47-400 Racibórz
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.