Facebook Google+ Twitter

Ferie w bibliotece

Jak spędzić czas wolny? Co zrobić, żeby się nie nudzić? Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci, a edukację połączyć z doskonałą zabawą?

Od 15 lutego ferie zaczynają dzieci z kolejnych województw. Jako ostatni na zimowy wypoczynek udadzą się uczniowie z województw: pomorskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego i łódzkiego. Pogoda dopisała, białe szaleństwo gwarantowane. W najbardziej komfortowej sytuacji są rodziny i dzieci, które już za kilka dni spakują plecaki, aby wyruszyć na wspólne odkrywanie świata. Wielu z nich wyjedzie na obozy, zimowiska, czy szkółki narciarskie.

Pozostaje jednak pytanie: Jak zorganizować czas wolny uczniom, którzy pozostają na czas ferii w mieście? Na samym początku warto zastanowić się, jakie pasje chcemy rozwijać, a przede wszystkim co przynosi radość naszemu dziecku. To także doskonały czas, żeby takie zainteresowania dopiero obudzić.

Spośród sporej oferty zajęć organizowanych przez Trójmiejskie placówki warto zwrócić uwagę na te, które dają możliwość spędzenia czasu w atrakcyjny sposób, a w dodatku rozwijają zdolności i zainteresowania naszych dzieci. Rodzice uzyskują także gwarancję, że dzieci odpoczywają pod doskonała opieką pedagogów.

 / Fot. fot. Karolina Hermann Oferta szkół, placówek i bibliotek jest bardzo szeroka. Zarówno humaniści jak i umysły ścisłe znajdą tutaj coś dla siebie. Szkoły podstawowe takie jak np. SP 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie (www.sp1sopot.eu) każdego roku oferuje bogatą ofertę zajęć sportowych i plastycznych. Trójmiejskie wyciągi narciarskie także starają się uatrakcyjnić dzieciom aktywną formę odpoczynku. Łysa Góra w Sopocie (www.lysa-gora.pl) zaprasza do stawiania pierwszych kroków na stoku. W godzinach 9-11 dla dzieci do lat 17 korzystanie z wyciągu orczykowego będzie bezpłatne. MDK organizuje wyjścia na kręgielnię, lodowisko, do Multikina. Wszystkie te formy są dofinansowywane lub w całości finansowane przez Prezydenta Miasta, tak aby każde dziecko miało możliwość skorzystania z proponowanych przez placówki form.

 / Fot. Karolina Hermann
W Gdańsku zajęcia odbywają się między innymi w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej (www.pbw.gda.pl). Czy biblioteka to tylko książki? Aby się o tym przekonać, warto znaleźć czas na „Baśniowe Podróże” dla klas 0-V organizowane w ramach Akademii Czytania Bajek. W latach szybkiego rozwoju techniki uczniowie z pewnością chętnie skorzystają z zajęć zatytułowanych „Kto? Co? Jak? Kiedy?” podczas, których zostaną omówione i udostępnione do pracy edukacyjne programy multimedialne. Nietypową formą spędzenia wolnego czasu okazać się może lekcja kleksografii, skierowana dla uczniów szkoły podstawowej (od kl. II) czy zajęcia „Nauka przez zabawę”, które pokażą uczestnikom jak ciekawie i bezpiecznie organizować sobie czas wolny z wykorzystaniem stron internetowych.

Inną, niezwykle atrakcyjną formą może okazać się propozycja Politechniki Gdańskiej
i zaproszenie na zajęcia w laboratorium - Ferie z fizyką, które uzmysłowią jak bardzo mocno fizyka związana jest z rzeczywistością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.