Facebook Google+ Twitter

Ferie w Gałąźni Wielkiej - pożyteczne i atrakcyjne

"Pożyteczne Ferie 2009", realizowane pod auspicjami Fundacji Wspomagania Wsi, mogą dostarczyć uczestniczącym w nich dzieciom niepowtarzalnych przeżyć.

Dzieci z Łubna i Gałąźni Wielkiej przy paśniku wraz z opiekunami i leśniczym. / Fot. Lidia ZnanieckaZimowe ferie w województwie pomorskim osiagnąły już półmetek. Czy dzieci są z ich przebiegu zadowolone? Te, uczestniczące w zorganizowanych formach na brak atrakcji chyba narzekać nie mogą. Obok typowych form rozrywkowych spędzania wolnego czasu (dyskoteki,gry świetlicowe) mają możliwość pożytecznego spędzenia czasu w lesie. Dzieci z klas 5 i 6 szkół podstawowych w Niepoględziu i Kołczygłowach, mieszkające w Gałąźni Wielkiej, w ramach programu "Pożyteczne Ferie 2009" finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi, aktywnie włączyły się w pomoc dla zwierzyny leśnej.

Same przygotowały budki lęgowe i karmniki, które, wraz z przygotowanym pokarmem dostarczyły bezpośrednio do lasu. Leśnicy z Leśnictwa Barnowo k/Kołczygłów mile byli zaskoczeni wizytą dzieci z Gałąźni i Łubna, które nie tylko przywiozły budki lęgowe i karmiki, ale i też były wdzięcznymi słuchaczami opowieści o zimowej egzystencji leśnego ptactwa i zwierząt.

Podczas spotkania z sympatycznymi leśnikami dzieci poznały zimowe zwyczaje zwierząt i ptaków oraz rozstawiły przywiezione budki i karmiki. W paśniku znalazło się świeże siano dla saren i jeleni, a pod paśnikiem buraki dla dzików. Wizytę pełną wrażeń zakończyło wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Organizatorzy ferii - członkinie Stowarzyszenia Kobiet w Gałąźni Wielkiej są dumne z faktu, że udało im się, po raz kolejny, pozyskać środki finansowe, tym razem z Fundacji Wspomagania Wsi. Zapewniły tym samym dzieciom miłe i pożyteczne spędzenie czasu wolnego od nauki. Mimo półmetku ferii, dzieci, które z radością przyjęły zaproszenie do uczestnictwa w tak zorganizowanych feriach, z niecierpliwością dopytują się o dalsze przygotowane dla nich atrakcje, a członkinie Stowarzyszenia już teraz szukają kolejnych możliwości pozyskiwania środków finansowych na swe przedsięwzięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.