Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27023 miejsce

Ferie w Krakowie. Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych?

13 stycznia dzieci i młodzież z Małopolski rozpoczną zimowe ferie. Jak spędzić te dwa tygodnie aktywnie, sensownie i przyjemnie?

 / Fot. JeHoMi/CC 3.0Krakowskie biblioteki przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych. Organizowane będą gry, zabawy, konkursy i akcje głośnego czytania. M.in. w filii nr 6 Śródmiejskiej Biblioteki Miejskiej, odbędzie się „Zimowe łamanie głowy” czyli konkursy, zgadywanki oraz łamigłówki dla dzieci w wieku 7-12 lat. W filii nr 19 będzie można się nauczyć składać origami w ramach warsztatów „Papierowe fantazje” , w filii nr 13 odbędzie się akcja głośnego czytania „Zimowe fantazje” połączona z zabawami plastycznymi dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Ciekawy program przygotowały również Domy Kultury i Kluby. W Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida przez całe dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14 organizowane będą m.in. zajęcia wokalne, plastyczne, projekcje filmów w kinie Sfinks, zwiedzanie zamku w Niepołomicach oraz Muzeum Zbiorów Fonografii.

Nowohuckie Centrum Kultury organizuje „Festiwal Teatrów dla Dzieci”. Najmłodsi będą mogli zobaczyć m.in. „Calineczkę”, „Być jak Pippi” czy „Królewnę Śnieżkę” w wykonaniu takich teatrów jak: Maska, Rabcio, Lalek Banialuka oraz wielu innych. Bilety w cenie 15 złotych są do kupienia w kasie NCK.

Ponadto w NCK zajęcia taneczne „Mała Akademia Tańca Towarzyskiego” (w programie podstawowy program tańca towarzyskiego), „Taneczny MIX” (taniec nowoczesny), „Zimowe zabawy z Kubusiem Puchatkiem” (zajęcia muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków), „Hip –hop new style” (dla młodzieży) oraz
nauka tańca indyjskiego.

Rozmaite wycieczki, konkursy, spektakle teatralne, a nawet zajęcia z języka angielskiego znalazły się też w ofercie klubów Przegorzały, Vademecum, Aneks, Dukat, Herkules, Jedność, Krzesławice, Pod Kasztanami, Mirage i Kuźnia.

Muzea i Galerie również pamiętają o dzieciach. MOCAK przygotował bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na szereg warsztatów pisarskich, plastycznych i historycznych. Każdy w wieku od 3 do 16 lat znajdzie coś dla siebie. Do wyboru jest również zwiedzanie Fabryki Emalii Oskara Schindlera oraz wystawy stałej „Krakowianie wobec terroru 1939-1945-1956” na ulicy Pomorskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.