Facebook Google+ Twitter

Ferie w Łasinie. Małe miasto, a też potrafi!

Jak wiemy pięć województw w naszym kraju rozpoczęło 18 stycznia pierwszą turę ferii zimowych. Wśród nich znalazło się województwo kujawsko-pomorskie.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WWIP_Ice_skaters.jpgFerie to czas zabawy i odpoczynku od nauki. Część dzieci i młodzieży szkolnej wyjeżdża na zorganizowane zimowiska. Większość jednak pozostaje w domach. W dużych miastach dla dzieci młodszych i starszych oraz młodzieży szkolnej zawsze coś ciekawego do robienia się znajdzie. W mniejszych miasteczkach lub wsiach wygląda to zupełnie inaczej. Często to dzieci same muszą organizować sobie zajęcia lub robią to ich rodzice.

Ale jak się okazuje może być inaczej, np. tak jak w Łasinie. Łasin to małe miasto leżące w powiecie Grudziądzkim, w województwie kujawsko-pomorskim. Działający tu Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu nie zapomniał o swoich mieszkańcach i funduje dość bogaty program „Białych wakacji”. Codziennie od godziny 10.00 do godziny 19.00 każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, rytmiczne oraz wokalne to tylko namiastka tego co czeka młodych łasiniaków. Karaoke, aerobic, maraton filmowy oraz dyskoteka dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych „Bajkowy Świat Ferii” - Teleranek, teatr - „Czerwony Kapturek”.
Ponadto codziennie można poszaleć na kuligu oraz na zajęciach świetlicowych tj. bilard, piłkarzyki, rzutki, gry video. Zabawy oraz zajęcia w czasie przerwy zimowej uzupełni „Turniej Nintendo Wii Sport” oraz „Indywidualny Turniej w Piłkarzyki”.

W trakcie przygotowań jest lodowisko.
- Były trudności związane z warunkami atmosferycznymi, ale jak dobrze pójdzie mam nadzieję, że już w czwartek, a najpóźniej w piątek, lodowisko będzie gotowe - mówi dyrektor MGOKiS Marek Czarnuch.

Dyrektor dodał również, że wraz z końcem „Białych wakacji” nie skończą się zajęcia organizowane przez MGOKiS. Dalej będzie można brać udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez uczestniczkę programu YCD Sarę Sztandarską i w zajęciach wokalnych prowadzonych przez artystę-muzyka Romana Karczewskiego. Będzie można skorzystać również z kawiarenki internetowej „ikonk@”, z zajęć plastycznych oraz świetlicowych tj. bilard, piłkarzyki, rzutki, gry video.

MGOKiS zaprasza również chętnych na aerobic, kącik kulinarny oraz do klubu seniora i klubu "kinomaniaka". W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu działa świetlica środowiskowa, Scartch club dj’s, zespół 2na1 oraz zespół Reggae, nad którymi pieczę sprawuje sam dyrektor Marek Czarnuch.

Z dedykacją "oby coraz częściej znajdowali się ludzie, którzy jak chcą to potrafią".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dziękuje za miłe słowa i pozytywny odbiór tematu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne że jest coraz lepiej w tym temacie w Augustowie też zrobiono sztuczne lodowisko - popieram takie inicjatywy. To cieszy i mam madzieję ze co roku bedzie pod tym wzgledem zdecydowany postep - będą mieć dzieciaki radość.
Fajnie że Pani Marzena poruszyła tą tematykę - to jest coś co mogę nazwać "DZIENNIKARSTWEM OBYWATELSKIM" brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 22:29

Wczytując się w temat widzę, że lekki poślizg ktoś ma z uruchomieniem lodowiska ? Ferie już trwają a tu...... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 22:24

Tak powinno być! Inicjatywa oddolna ma największe możliwości, gdyż tylko miejscowe władze najlepiej wiedzą, co dla regionu jest najbardziej potrzebne. Wspaniałą dedykację zamieściłaś na końcu artykułu :) 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus;D, pokazałaś, że nie tylko duże miasta mają coś ciekawego do zaoferowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie:-)5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.