Facebook Google+ Twitter

Ferie w Sosnowcu. Jakie atrakcje czekają na uczniów?

Każdy uczeń kocha swoją szkołę, ale tylko wtedy, gdy nie musi do niej chodzić. Taką miłością na 2 tygodnie zapałają uczniowie ze śląskich szkół, bo nadszedł czas, na który czekali z utęsknieniem – ferie zimowe i dwa tygodnie odpoczynku.

Władze Sosnowca, jak co roku, nie zapomniały o dzieciach i młodzieży. Wydział Kultury i Sztuki wraz z Wydziałem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, przygotowały zajęcia dla wszystkich zainteresowanych uczniów spędzających ferie w mieście. Akcja „Zima z MOSiR Sosnowiec” ma zapewnić dzieciakom odpowiednią rozrywkę i poszerzyć ich zainteresowania.

O otwartym lodowisku pisałam już jakiś czas temu, teraz chciałabym krótko wspomnieć o innych atrakcjach. Dla dziewczynek lubiących ruch i taniec Miejski Klub im. Jana Kiepury (położony przy ul. Będzińskiej) oferuje otwarte warsztaty tańca nowoczesnego z elementami baletu lub hip-hopu, cheeleaders i disco. Natomiast dla tych, którym marzy się kariera wokalisty estradowego – warsztaty wokalne. Mali następcy Garriego Kasparowa mogą ocenić swoje umiejętności w turnieju szachowym. Ciekawą propozycja dla przyszłych artystów są warsztaty florystyczne i rękodzieła artystycznego, zatem każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Chłopcy i miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, mogą skorzystać bezpłatnie z siłowni w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA. MOSiR Sosnowiec proponuje także zawody sportowe: pływackie, siłowe (ponoszenie się na drążku, wyciskanie sztangi), turnieje siatkówki i koszykówki.

Propozycji dla młodych ludzi jest naprawdę dużo. Zaczynając od zajęć plastycznych, sportowych na warsztatach wikliniarskich skończywszy, jednakże czy młodzi ludzie będą chcieli z niej skorzystać?

W rozmowie z uczniami jednej z sosnowieckich podstawówek: Roksaną, Dawidem i Klaudią, dowiedziałam się, iż dzieciaki nie wiedzą o zajęciach skierowanych do nich – nauczyciele ani szkoła nie zachęcają uczniów do skorzystania z ciekawych zajęć proponowanych przez sosnowieckie ośrodki kultury. Może sami o nich nie wiedzą? Akcja „Zima z MOSiR Sosnowiec” jest dobrym sposobem na zabicie nudy, tylko czy przypadkiem dzieci i młodzież nie będą wolały spędzać wolnego czasu w jednej z wielu sosnowieckich czy katowickich galerii handlowych?

Pełny plan akcji http://www.mosir.sosnowiec.pl/zima_2011.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.