Facebook Google+ Twitter

Ferie w Tarnowie: 150 atrakcji dla 20 tysięcy uczniów

Blisko 150 różnego rodzaju pozycji znalazło się w programie tegorocznych ferii zimowych w Tarnowie. Zawody sportowe, warsztaty teatralne, zajęcia na strzelnicy i wyjazdy na narty - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla tarnowskich uczniów.

 / Fot. Tomasz OsuchRozpoczyna się sezon ferii zimowych. Uczniowie z Małopolski odpoczną od szkoły w dniach od 13 do 26 lutego. I choć od ostatniego w tym półroczu szkolnym dzwonka dzieli nas jeszcze ponad miesiąc, już teraz warto zastanowić się, jak zagospodarować nadchodzące dwa tygodnie wolności.

Na brak zajęć nie będą mogli narzekać uczniowie z Tarnowa. W opublikowanym dziś przez tarnowski magistrat programie zbliżających się ferii, zapewne każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Jak co roku, nie zabraknie atrakcji sportowych - turnieje piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, koszykówki, zawody pływackie oraz zajęcia gimnastyczne będą stałym elementem tegorocznych ferii. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których zorganizowane zostały gry i zabawy ruchowo-taneczne oraz turnieje zwinnościowe. Do dyspozycji uczniów tarnowskich szkół czynne będą również park wodny i pływalnia przy ul. Piłsudskiego.

Choć śniegu nie było w tym roku zbyt wiele, ferie nie mogły by się obejść bez typowo zimowych sportów. W tym roku amatorzy nart będą mogli pośmigać po stokach w Lubince oraz Krynicy-Słotwinie. Jeśli jednak ktoś nie chce nigdzie wyjeżdżać, może spokojnie - na łyżwach - pośmigać w Tarnowie. Otwarte będą dwa lodowiska - przy ul. Wojska Polskiego i w Mościcach przy ul. Traugutta.

Dla miłośników mocniejszych wrażeń zaplanowano zajęcia z judo i karate, możliwość postrzelania na strzelnicy sportowej oraz zajęcia ze wspinaczki. Jeśli jednak ktoś nie szuka nadmiaru adrenaliny, będzie okazja do rozegrania spokojnej partii szachów lub brydża sportowego.

Na sporcie jednak ferie się nie kończą. I tak dla uczniów lubujących się w kulturze wyższej, zorganizowane zostały warsztaty rekreacyjno-artystyczne, warsztaty twórcze dla fanów mody, zajęcia plastyczne oraz warsztaty fotograficzne i teatralne.

Program ferii zimowych w TarnowieWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.