Facebook Google+ Twitter

Ferie w wielkim Vancouver

Letnia kanikuła jest okazją do naładowania osobistych baterii i bardziej lub mniej czynnego relaksu. Ilustracją tego jak można wykorzystać czas w obrębie wielkiego Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada) niech będą dwa poniższe przykłady.

INDIAŃSKI TANIEC TRAW / Fot. Michał RadoszewskiKanada jest bardzo młodym państwem (istnieje 143 lata), zatem wykorzystuje się tu każdą okazję by celebrować praktycznie wszystko. W rejonie wielkiego Vancouver mamy do wyboru, w trakcie roku, ponad 45 różnego rodzaju festiwali. Do tego dochodzą lokalne festy organizowane w miastach należących do vancouverskiej aglomeracji.

Przykładem pierwszym, dla osób lubiących różnorodność jest Surrey Fusion Festival , który w miniony weekend pozwalał poznać jedzenie, muzykę, kulturę i historię trzydziestu państw, partycypantów. Trzeci raz z rzędu w tej wielokulturowej, scalającej mieszkańców imprezie, uczestniczyli miejscowi Polonusi - głównym patronem naszej ekspozycji był Konsulat Generalny RP w Vancouver. Pani Krystyna Połubińska koordynowała zespół wielu osób, które na ten festiwal przygotowały trzy namioty.

Pierwszy namiot zawierał ekspozycję poświęconą polskiemu średniowieczu - nawiązywał do obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem - zdobył pierwszą nagrodę za wystrój. Drugi namiot był najbardziej uczęszczanym przez dzieci, gdyż wielokrotnie prezentowane było w nim
przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Polsko Kanadyjski Klub Sportowo Rekreacyjny "Polonia" prezentował (po angielsku) przedstawienie pt: "Cracow Dragon" legendę o smoku wawelskim. W trzecim namiocie można było nabyć placki ziemniaczane, serwowane przez polonijny zespół taneczny "Polonez" , który również występował na estradzie. Widzowie mogli posłuchać także występów grupy "Rezonans" oraz gości z Polski - Janusz Prusinowski Trio. Zapraszam na fotorelację

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.