Facebook Google+ Twitter

Ferie z Dentusiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-29 14:02

Dzieci spędzające ferie w Świetlicy Urzędu Dzielnicy Mokotów zostały poddane kontroli dentystycznej w gabinetach jednej z warszawskich klinik stomatologicznych - w ramach kampanii "Lekcja stomatologii".

Stres stomatologiczny towarzyszy prawie połowie Polaków . Celem wizyt adaptacyjnych organizowanych w ramach „Lekcji stomatologii” jest jego przełamywanie, przede wszystkim u dzieci. Kontrola stomatologiczna połączona z zabawą i nagrodą, ma zapewnić najmłodszym pacjentom poczucie komfortu i zniwelować strach przed kolejnymi wizytami. W zajęciach biorą udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Wraz z pozostałymi opiekunami ze Świetlicy Urzędu Dzielnicy Mokotów, uznaliśmy, że to przyjazne dla dzieci doświadczenie, będzie miało wpływ na ich kolejne wizyty , tym bardziej, że zajęcia odbywają się w grupie i mają kojarzyć się im z przygodą i zabawą – komentuje Katarzyna Nowak, z warszawskiej Świetlicy Urzędu Dzielnicy Mokotów – Działania zwalczające dentofobię i zachęcające do dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat są bardzo ważne. Rodzice robią to w sytuacji ostatecznej, a tak być nie powinno – dodaje.

Podczas wizyty adaptacyjnej, stomatolog ma szansę porozmawiać z dzieckiem i nawiązać kontakt, zaprezentować fantom do nauki mycia zębów, pokazać uzębienie przy użyciu kamery wewnątrzustnej, czy dokonać fluoryzacji, która jest bezbolesnym zabiegiem. Po wyjściu z gabinetu czekają nagrody, a maluchy wiedzą dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u dentysty.

Przyszłam tutaj, żeby sprawdzić swoje ząbki. Podobało mi się oglądanie ich na monitorze i fluoryzacja, chroniąca je przed próchnicą. Warto przyjść do dentysty, żeby zobaczyć w jakim stanie są zęby. Niektórzy nie chodzą do dentysty w ogóle, myślą, że ich zęby są zdrowe, mają przez to próchnicę
i różne choroby
– komentuje 12 letnia Ola, która wzięła udział w lekcji.

Aby zgłosić klasę do udziału w bezpłatnej „Lekcji stomatologii” w dowolnym terminie należy skontaktować się biurem kampanii wysyłając wiadomość na adres: aleksandra.adrian@nadziejadlazdrowia.pl. Wizyty adaptacyjne będą się odbywać w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

„Lekcja stomatologii”
to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” oraz NZOZ Prima-Dent, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów i Burmistrza Dzielnicy Praga Północ oraz patronatem medialnym Stomatologii Współczesnej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii” prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.