Facebook Google+ Twitter

Ferie z faraonem w Poznaniu

Od poniedziałku 13 lutego w województwie wielkopolskim trwają ferie. I choć pogoda na zimowy odpoczynek jest wprost wymarzona, wiele poznańskich instytucji zaplanowało już wcześniej imprezy, na wypadek, gdyby śnieg nie dopisał.

W trakcie wolnego od nauki czasu można... wiele się nauczyć. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu świętowanie ferii rozpoczęło już 11 lutego "Weekendem z Piastami". Na zwiedzających czekało wiele atrakcji, między innymi wykład autorów gry planszowej "Piastowie Narodziny Orła" (tłumaczyli oni pomysł oraz zasady gry), następnie rozgrywki gry oraz nagrodzenie zwycięzców.

Na dalszą część wolnego czasu przygotowano atrakcje związane ze starożytnym Egiptem. W dniach 16-24 lutego planowane są seanse filmowe "Bajkowe kino". Będą to projekcje bajek i filmów związanych z historią: "Scooby-Doo na tropie mumii", "Asterix & Obelix. Misja Kleopatra", "Księżniczka Słońca" oraz "Scooby-Doo i mumia". Jednocześnie od 14-26 lutego odbywać się będę "Zimowe podróże z archeologią": program polega na wypełnieniu specjalnych kart z zagadkami. Odpowiedzi dzieci powinny szukać na wystawach w muzeum. Najlepsze prace dzieci zostaną uhonorowane nagrodami - obiecują organizatorzy.

Na 18 lutego zaplanowane są również wystawa i warsztaty "Egipt, jakiego nie znacie...". W trakcie zajęć będzie można uczestniczyć w grze "Szkoła Imhotepa", pokazach stylizacji "Karnawał po egipsku" oraz wykładach: "O turystyce w Egipcie", "Egipt okiem nie-turysty" oraz "Egiptomania".

Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum muzarp.poznan.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

M.Kolińska
  • M.Kolińska
  • 16.02.2012 17:50

ciekawe, chyba zabiorę tam swoje dziecko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.