Facebook Google+ Twitter

Ferie z LCK na półmetku

Jak co roku w okresie zimowego odpoczynku od zajęć szkolnych Libiąskie Centrum Kultury przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych.

Gry i zabawy na śniegu / Fot. Paweł Salawa- Opowiedziałem koleżance, jak fajnie spędziłem zeszłoroczne ferie z LCK i teraz razem uczestniczymy w zajęciach – mówi Błażej Żak jeden z uczestników organizowanej przez LCK „Akcji Zima”.

W Libiążu najmłodsi mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w zajęciach plastycznych „Zima jest wśród nas”, odwiedzili basen kryty „Aqua Planet” w Trzebini, obejrzeli seans filmowy „Dzwoneczek i uczynne wróżki”, spotkali się na lodowisku w Wadowicach z Mistrzem Polski w łyżwiarstwie figurowym Przemysławem Domańskim. W LCK trwa także „Zimowa Galeria Tańca”, w ramach której wicemistrzowie Polski w tańcach towarzyskich uczą podstawowych kroków tanecznych.

Wiele ciekawych zabaw czekało podczas zimowego wesołego podwórka: rozegrano m.in. miniturniej hokeja, odbył się mecz piłki nożnej na śniegu, wyścigi na popularnych „jabłuszkach” i „wielkich piłkach skoczkach”. Wiele frajdy sprawiło dzieciom zjeżdżanie z górki na wspomnianych wcześniej zimowych atrybutach, a po tych szaleństwach można było ogrzać się przy przygotowanym ognisku.

W ramach zajęć świetlicowych rozegrano także turnieje piłkarzyków stołowych i gier stolikowych. W dwóch kategoriach wiekowych toczyła się rywalizacja przy stole z piłkarzykami. Więcej emocji dostarczyły rozgrywki wśród młodzieży, gdzie aż trzy drużyny legitymowały się Wesołe ognisko po zimowych szaleństwach / Fot. Paweł Salawaidentycznym bilansem punktowym i o końcowym tryumfie Adriana Plewki i Bartka Znaleźniaka zdecydował lepszy bilans strzelonych bramek. Drugie miejsce w turnieju zajęli bracia Mateusz i Marcin Zamarlikowie, a trzecie Tomasz Zapór i Dominik Polanek. Wśród dzieci najlepsi okazali się Paweł Rutkowski i Miłosz Żaliński, drugie miejsce zajęła Olga Żalińska w parze z Adrianem Woźniakiem, a trzecie braterski duet Adrian i Łukasz Znaleźniakowie.

Rywalizacja turniejowa toczyła się także na szachownicach w grze w popularne warcaby. Najlepszymi zawodnikami okazali się Kamila Borowa, Emilia Dziadowiec i Kacper Furman.
W grach planszowych najlepszy był Adrian Woźniak, przed Martyną Kurzak i Kamilą Borową.
W Gromcu dzieci uczestniczą w zajęciach świetlicowych, podczas których grają w gry stolikowe i uczestniczą w zabawach sportowo-rekreacyjnych. Na zajęciach plastycznych wykonali też „kolorowe fantazje”.

Najmłodsi mieszkańcy Kosówek ferie przywitali zabawami na śniegu. Ponadto rozegrali turniej gier stolikowych i tenisa stołowego, grali w „Miliard w rozumie”, a także bawili się na balu przebierańców.

Na zajęciach w Żarkach można grać w gry planszowe, łamigłówki, układać puzzle, uczestniczyć w grach i zabawach sportowych. Tematem tamtejszych zajęć plastycznych był „Kolorowy i wesoły świat”. Rozegrano indywidualny turniej tenisa o Puchar Dyrektora LCK, a także śpiewano podczas konkursu karaoke.

Przed uczestnikami „Akcji Zima” z LCK jeszcze wiele ciekawych zajęć i wyjazdów. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej www.lck.libiaz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.