Facebook Google+ Twitter

Ferie zimowe - 2 tygodnie a multum możliwości

Nadeszły z długo wyczekiwane z wytęsknieniem ferie zimowe. W tym tygodniu rozpoczynają je województwo podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Co zrobić aby się nie nudzić a nawet odkryć w sobie coś nowego?

Zimowy widok / Fot. Robert ButkiewiczNajlepiej mają ci, którzy już zaplanowali sobie wyjazdy i lada dzień wyruszą w piękne zakątki naszego kraju. część wyjeżdża na wieś (a bywa też, że to wieś odwiedza miasto). Ale co mają robić ci, którzy zostają w domu i chcą jednak ten czas spędzić przyjemnie i pożytecznie, oraz mieć dobre wspomnienia?

Najpierw trzeba się zastanowić, co chce się osiągnąć w te ferie. Zachęcam, abyście odkurzyli w głowie stare pomysły, plany, które gdzieś kiedyś pojawiły się w głowie, i które teraz można zrealizować. Ferie są świetnym czasem, gdy można na stałe zatopić się w pasje, zainteresowania, hobby oraz pomyśleć o przyszłości. Czas ten można spędzić na wiele ciekawych sposobów, a kto wie czy nawet nie nauczymy się czegoś nowego!

Oferta szkół oraz miast jest interesująca. Organizowane są różnego rodzaju zajęcia, począwszy od przeznaczonych dla przedszkolaków, a kończąc na tych dla młodzieży. Zarówno plastyk, jak i sportowiec znajdzie tu coś dla siebie. Można próbować swoich sił w turniejach, np: tenisa stołowego, czy pograć drużynowo w siatkówkę, piłkę nożną lub koszykówkę. W szkołach, gdzie jest siłownia, można również za darmo z niej skorzystać, a kiedy chce się wodnych szaleństw i poczuć smak wakacji (już tylko 5 miesięcy;) warto wybrać się na basen. Na tych, co mrozu się nie boją i lubią uprawiać sport na świeżym powietrzu, czekają lodowiska oraz stoki narciarskie. A gdy do lodowiska czy stoku daleko, to równie sporo frajdy i świetnej zabawy dostarczy nam każda w miarę stroma górka i worek napchany sianem, czy inny wehikuł zjeżdżający... Ja mam to szczęście, że mieszkam na wsi i na nudę nie narzekam, bywa że znajduję kawał śliskiej płyty i na takiej prymitywnej desce a'la snowboard zjeżdżam z górek. Można też przerobić jakąś starą lekką wanienkę czy koryto na bobsleja i razem z kolegami pozjeżdżać z górki. Albo podłączyć się w bezpiecznym miejscu do samochodu kolegi czy rodzica swój worek i zrobić tzw: pociąg, a to tylko niektóre w wielu pomysłów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wzorem autora, nie leniuchować do południa w łóżkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.