Facebook Google+ Twitter

Ferie zimowe - co zrobić z psem lub kotem?

W jaki sposób można pogodzić posiadanie zwierzaka i swobodne wyjazdy? To ważne pytanie, bo dziś co trzeci Polak ma czworonożnego pupila.

U wielu właścicieli zwierzaków perspektywa wyjazdu powoduje mieszane uczucia; z jednej strony nie chcą rozstawać się ze swoimi pupilami - takie rozstanie to tęsknota dla człowieka i cierpienia dla zwierzaka - z drugiej zaś mają świadomość, że trudności w znalezieniu tymczasowego opiekuna dla psa czy kota nie powinny być powodem rezygnacji z urlopu. Z tego względu wyjazdy warto planować odpowiednio wcześnie, tak, by w porę znaleźć psu czy kotu lokum na czas naszej nieobecności.

Opieka za opiekę


Osoby, które chcą zapewnić swojemu zwierzakowi opiekę w miejscu zamieszkania - a tym samym nie narażać go na dodatkowy stres związany z przebywaniem w nowym miejscu - mogą rozważyć skorzystanie z Opieki za opiekę w ramach pomocy sąsiedzkiej. Jak to zrobić? Wystarczy poznać właścicieli zwierząt w mieszkających w pobliżu i umówić się z nimi na opiekowanie się swoimi pupilami na zasadzie wzajemności.

O różnych inicjatywach pomagających poznać sąsiadów można przeczytać na blogu Stowarzyszenia Q-Ruch Sąsiedzki: http://www.inicjatywysasiedzkie.blogspot.com/

Pies na wakacjach


Najlepszym wyjściem dla tych, którzy nie wyobrażają sobie rozstania z ukochanym zwierzakiem,
jest zabranie pupila ze sobą. To możliwe pod warunkiem wybrania noclegu przyjaznego zwierzętom.

Spora część hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych bez problemu akceptuje zwierzęta, szczególnie te mniejsze (kotki, małe psiaki, chomiki). Duże psy mogą wymagać dodatkowej zgody gospodarzy. Wszystkie zwierzaki muszą być czyste, zdrowe, zadbane i oczywiście mieć wzorowe maniery. Nocleg ze zwierzakiem zazwyczaj, choć nie zawsze, wiąże się
jednak z dodatkową opłatą.

Hotel dla zwierząt


Jeszcze innym rozwiązaniem jest pozostawienie ulubieńca na czas wyjazdu w specjalnym hotelu dla zwierząt. Warto korzystać ze sprawdzonych miejsc - takich, o których wiemy, że ich właściciele są pasjonatami i na pewno dobrze zaopiekują się naszym czworonogiem.

Za pobyt zwierzaka w hotelu płaci się od 15 do 60 zł za dobę. Koszt zależy od lokalizacji oraz rodzaju zwierzaka, jego wielkości i wymagań. W wielu placówkach możliwe jest wykupienie dodatkowych usług, takich jak szczotkowanie, obcinanie pazurów, kąpanie, nowa fryzura czy podawanie leków. Korzystanie z usług hoteli polecać można właścicielom zwierzaków towarzyskich i łatwo adaptujących się do nowego miejsca nawet wtedy, gdy ich właściciela nie ma w pobliżu.

Właściciele zwierzaków na urlopie


Posiadanie zwierzaka i wyjazdy można pogodzić. Każdy właściciel czworonoga musi znaleźć rozwiązanie najwłaściwsze dla siebie. Nie każdy może sobie pozwolić na hotel dla zwierząt, a zabranie pupila ze sobą często okazuje się niemożliwe. Warto więc wcześniej rozejrzeć się po okolicy, poznać innych właścicieli psów czy kotów i starać się pomagać sobie, gdy wymaga tego sytuacja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

grazynasplawska
  • grazynasplawska
  • 11.01.2011 13:22

Ma Pani rację,tyle,że dla każdego "sytuacja wyjątkowa" będzie oznaczać co innego i wtedy dobrze jest mieć zaufaną osobę , której można bez obawy powierzyć chwilową opiekę nad swoim pupilem; a z kolei jeżeli chodzi o ferie, to najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie jak największej ilości miejsc umożliwiających pobyt z ukochanym zwierzakiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decydując się zwierzaka w domu, to rzecz oczywista, że przyjmujemy wszystkie obowiązki z tym związane. Niemniej jednak, gdy wymaga tego sytuacja, wzajemna pomoc wydaje się być wyjściem najbardziej odpowiednim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój pies i ja: link


Poszukuję zaginionej kotki: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna z wielu książek warta przeczytania: ŻYCIE Z LAMĄ napisał T. LOBSANG RAMPA (hydraulik z zawodu): http://koty.opalnet.pl/literatura2/litera144.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwierzęta, to nie maskotki, to żywe stworzenia, żywiące tak samo emocje i uczucia(!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...gdy wymaga tego sytuacja" - tak, jeżeli jest wyjątkowa. Natomiast, jeżeli ktoś decyduje się na psa lub kota - to ferie powinni spędzać razem. Jeżeli zwierzę jest ciężarem, to trafiło na niewłaściwego człowieka. Nieodpowiedzialni ludzie nie powinni nawet myśleć o hodowli jakiegokolwiek zwierzęcia, bo zwykle źle się to kończy dla zwierząt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.