Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8481 miejsce

Ferie zimowe w Tarnowie: wiele atrakcji, jeszcze więcej zabawy

Już za tydzień młodzież z pięciu województw uda się na upragnione zimowe wakacje. Będą wśród nich także tarnowscy uczniowie, dla których przygotowano z tej okazji wiele ciekawych atrakcji. Sprawdź, jak można spędzić tegoroczne ferie w Tarnowie.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do Krynicy na wycieczki krajoznawcze połączone ze śmiganiem na nartach. To tylko jedna z wielu atrakcji przygotowanych na okres tegorocznych ferii zimowych w Tarnowie. / Fot. Che/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic/WikiCommonsBlisko 100 tys. złotych przeznaczono w budżecie Tarnowa na tegoroczne ferie. W przygotowaniach do zimowych wakacji Urząd Miasta współpracował m.in. z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Pałacem Młodzieży oraz dwunastoma stowarzyszeniami i klubami sportowymi. Zarówno pieniądze, jak i wysiłki organizatorów na pewno nie pójdą na marne, bo z przygotowanych atrakcji skorzystać może nawet 15 tys. uczniów.

Przede wszystkim nie zabrankie dużej ilości sportu. Tradycyjnie już zobaczymy zmagania m.in. piłkarzy, siatkarzy oraz koszykarzy. W tym roku dużą popularnością cieszyć się będą zapewne zawody kartingowe z cyklu Karting Winter Cup 2013 organizowane przez Tarnowskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne "K-Team". Miłośnicy bardziej spokojnych odmian sportowej rywalizacji będą mogli natomiast wziąć udział w turnieju szachowym, bądź sprawdzić swoje umiejętności w grze w brydża.

Czytaj też: Wielka Orkiestra stroi instrumenty, zagra już 13 stycznia. Zobacz, co będzie się działo w Tarnowie!


Przez cały okres ferii, w parku wodnym przy ul. Piłsudskiego, czynna będzie "Pływalnia za 1 zł". Także za jedynie złotówkę skorzystać będzie można z dwóch lodowisk - na ul. Wojska Polskiego oraz na ul. Traugutta.

Atrakcji nie zabraknie też dla amatorów podróży. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do Krynicy na wycieczki krajoznawcze połączone ze śmiganiem na nartach. Z kolei tarnowski hufiec ZHP organizuje zimowisko harcerskie w miejscowości Zawoja.

Stałym elementem zimy w Tarnowie stały się już "Ferie z Pałacem Młodzieży". Kursy językowe, modelarstwo samochodowe, warsztaty ceramiczne oraz zajęcia dla maturzystów - to tylko niektóre z wydarzeń przygotowanych przez tarnowski Pałac Młodzieży.

Zapoznaj się z pełnym programem ferii zimowych w Tarnowie

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.