Facebook Google+ Twitter

Ferie zimowe w Zakopanem

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Do Zakopanego zjechali goście weekendowi oraz dzieci i młodzież.

Łyżwiarze na lodowisku na Równi Krupowej / Fot. Wanda SzpetmanNapływ turystów szczególnie widać na słynnych Krupówkach. Dzisiaj na dolnej Równi Krupowej otwarto lodowisko. Będzie to wielka frajda dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp jest bezpłatny, istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, jak również odpoczynku w kawiarence przy lodowisku. Pogoda dzisiaj i przez następne kilka dni wymarzona, wspaniałe słońce, bezchmurne niebo, pięknie oświetlone ośnieżone góry.

Łyżwiarze na lodowisku na Równi Krupowej / Fot. Wanda SzpetmanW niedzielę startuje Bieg Gąsieniców. Jak podaje Dziennik Podhalański, Bieg odbędzie się na trasach w rejonie Średniej Krokwi. Start nastąpi o godzinie 12.00. W zawodach może wziąć udział praktycznie każdy, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie ma ograniczeń wiekowych. Kobiety startują w biegu na 5 km, a mężczyźni - na 10 km. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, dyplomy oraz puchary. Organizator prowadzi też klasyfikację w kategorii "Najszybsze małżeństwo" - wygrywa para, która w sumie osiągnie najlepszy wynik.

Pierwszy Bieg Gąsieniców odbył się w roku 1976 z okazji 400-lecia Zakopanego jako osady. W biegu wystartowało dotychczas wielu znanych zawodników, między innymi mistrz świata z Lahti z 1978 roku, Józef Łuszczek.

Wejście do wypożyczalni łyżew / Fot. Wanda SzpetmanJak informuje serwis zasypiam.pl, miejsca noclegowe w Zakopanem zależnie od lokalizacji kosztują od 47,50 do od 87,50 zł/os/dobę. W internecie można jednak znaleźć kwatery w cenie od 35,00 do 200,00 zł. Zakopiański "Dom Turysty" od 3 stycznia do 28 lutego 2011 r. w zależności od standardu oferuje noclegi w cenie 27,00 zł do 280,00 zł. To z pewnością dobry adres, z kwaterami prywatnymi trzeba natomiast uważać. Bywało bowiem, że ktoś zarezerwował sobie kwaterę, wpłacił zaliczkę na konto, a po przyjeździe do Zakopanego pod podanym adresem nie znalazł domu.

Kawiarenka przy lodowisku na Równi Krupowej / Fot. Wanda SzpetmanJeśli chodzi o wyciągi, to np. na Nosalu cena za jeden przejazd kosztuje od 1,50 do 4,00 zł. Można nabyć karty terminowe i w sezonie jw. w zależności od ilości godzin kosztują od 24,00 zł na 1 godzinę do 83,00 zł na 6 godzin. Na Polanie Siemaszkowej są z kolei karnety punktowe - karnety 60 punktów kosztują 30,00 zł, a 120 punktów- 60,00 zł. Bilety jednorazowe: bilet jednorazowy na małą kolej (tylko narciarze i snowbardziści) kosztują 4,00 zł, a na dużą kolej, też jak wyżej, kosztuje 8,00 zł, bilety turystyczne dla osób pieszych w jedną stronę (tylko duża kolej) kosztują 11,00 zł, natomiast w obie strony kosztują 13,00 zł. Bilety dla grup zorganizowanych (minimum 20 osób) w jedną stronę kosztują 6,00 zł, w obie strony - 8,00 zł. Te ceny obowiązują od 24 grudnia 2010 r.

Kawiarenka przy lodowisku na Równi Krupowej / Fot. Wanda SzpetmanSą jeszcze wyciągi na : Butorowym Wierchu, na Gubałówce, na Dol. Gąsienicowej- krzesełkowy, na dol Goryczkowej - krzesełkowy, na Kalatówkach 1 i 2 - orczykowy, na Kasprowy Wierch - Kolej Linowa. Na Kozińcu, Antałówce i Pardałówce są wyciągi orczykowe. Restauracji i barów w Zakopanem jest obecnie bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w Wielkopolsce, również zaczęły się ferie zimowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.