Facebook Google+ Twitter

Ferrari blokuje produkcję Stratosa. Czy legendarna Lancia powróci?

Legendarna konstrukcja, Lancia Stratos, miała powrócić w specjalnej limitowanej edycji przygotowanej przez Pininfarinę. Niestety Ferrari nie spodobało się to, że nowa wersja Stratosa bazuje na podzespołach modelu F430.

Stary Stratos HF i nowy z rocznika 2011 / Fot. Materiały prasowe / www.new-stratos.comPrzed rokiem Pininfarina ogłosiła, że podjęła się produkcji nowej wersji Lancii Stratos. Reedycja trzykrotnego zdobywcy pucharu Rajdowych Mistrzostw Świata zbudowana została dla niemieckiego milionera Michaela Stoscheka, a sama jej kontrukcja bazowała na podzespołach Ferrari 430 Scuderii.

Początkowo Ferrari nie było przeciwne pomysłowi i udzielało pełnego wsparcia pomysłodawcy nowej odsłony Stratosa. Dyrektor Generalny koncernu z Maranello nawet osobiście przetestował prototyp i był szczerze zachwycony tym, co udało się osiągnąć konstruktorom.

"Schodki" zaczęły się w momencie, kiedy Michael Stoschek postanowił rozwinąć produkcję Stratosa do większej ilości egzemplarzy - podaje Autokult.pl. Na początku tego roku informował media, że zgłosiło się do niego ponad 40 potencjalnych kupców Stratosa. W związku ze zwiększającym się popytem, postanowił, że zwiększy produkcję modelu. I wtedy głos zabrało Ferrari.

Koncern ogłosił, że nie wyraża zgody na to, aby Pininfarina, czy jakakolwiek inna firma zależna od Ferrari, brała udział w produkcji limitowanej edycji Lancii Stratos. Powód? Nieznany.

Stratos się zbliża... Ale czy dojedzie? / Fot. Materiały prasowe / www.new-stratos.com

Strach przed konkurencją?


Najprawdopodobniej. Szefów koncernu Ferrari zapewne ubodł fakt, że przygotowana przez Pininfarinę Lancia Stratos jest lepsza od ich F430, a w momencie wprowadzenia do sprzedaży - nawet tej limitowanej - nie pozostawiłaby szans modelowi (lub modelom) firmy z Maranello.

Jak na razie jedyną możliwością, aby nowy Stratos wyprodukowany został w większej ilości egzemplarzy jest uniezależnienie kontrukcji Pininfariny od Ferrari i znalezienie dostawcy częsci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Drogi Motofanie,

Z pokorą przyjmują Twoją krytykę, poprawiam błędy i zobowiązuje się je ograniczać. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę najwspanialszych wakacji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Motofan
  • Motofan
  • 14.07.2011 16:00

Szkoda, że ten artykuł nie powstał samodzielnie tylko jest niemal kopią tego z Autokultu...

Dwie rzeczy do poprawki (cytuję):
"jedyną możliwością, aby nowy Stratos wyprodukowany został w większej ilości egzemplarzy jest uzależnienie kontrukcji od Pininfariny"

Nie UZALEŻNIENIE bo ona już jest uzależniona, tylko UNIEZALEŻNIENIE.

"Na bazie części jednego z mniej rozbitych modelów"
- nie modelów tylko modeli, ale poprawnie to powinno być "na bazie jednego z mniej rozbitych pojazdów"... Notabene tego, którym jeździł Jaroszewicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.