Facebook Google+ Twitter

Ferrari zaparkowały w Galerii Łódzkiej

Dziś odbyło się otwarcie Wielkiej Wystawy Ferrari. W Galerii Łódzkiej odsłonięto dziewięć wspaniałych aut, w tym jedno, przerobione na symulator Formuły 1.

Piękny uśmiech dla czytelników W24.pl | fot. B. StawowskiUroczyste otwarcie wystawy rozpoczęło się kilka minut po godzinie 11. Na scenę, naMartyna Wojciechowska w symulatorze F1 | fot. B. Stawowski której stał zasłonięty czarną tkaniną pojazd, wkroczyła grupa taneczna, która w trakcie wykonywanego układu odsłoniła pierwszy samochód. Był to bolid Formuły 1, przerobiony na symulator jazdy. Po chwili pojawili się Martyna Wojciechowska i Maciej Zientarski, prowadzący imprezę.
– Trzeba było dwóch lat przygortwań, by sprowadzić do Łodzi tych 9 samochodów – zdradził dyrektor Galerii Łódzkiej, Ryszard Wysokiński. – Chciałem także, aby na naszej imprezie pojawił się przedstawiciel Ferrari. Niestety okazało się, że najbliższe przedstawicielstwa są w Moskwie, Berlinie i Pradze.

Pierwszy śmiałek testuje możliwości bolidu | fot. B. StawowskiMartyna Wojciechowska, po namowach Macieja Zientarskiego skusiła się naOdsłonięcie pojazdu Ferrari 512 BB | fot. B Stawowski krótką zabawę w symulatorze F1. Szło jej bardzo dobrze, zważywszy, że w czasie jazdy komentowała to, co działo się na ekranie przed bolidem. Gospodarze imprezy zorganizowali konkurs dla wszystkich. Ten, kto w najkrótszym czasie pokona okrążenie na symulatorze, będzie pasażerem Ferrari 550 Maranello podczas przejażdżki po mieście. Dodatkową zachętą był fakt, że w maszynie tej siedział (podczas otwarcia wystawy F1 rok temu) jedyny Polak w Formule 1 - Robert Kubica.

logoDawid Połomski, który jako pierwszy zasiadł za sterami pojazdu ocenił, że w środku jest bardzo ciasno i jazda z prędkością prawie 300 km/h, choć pozorowana, robi ogromne wrażenie.
Hostessy odsłaniały kolejne samochody Ferrari a Maciej Zientarski i MartynaZa chwilę pojawi się serduszko ;) Wojciechowska opowiadali historie o każdym z nich. Dowiedziałem się na przykład, że w bolidzie F1 czas zmiany biegu - jedynki na dwójkę - wynosi jedynie 0,026 s.

Martyna bardzo chętnie rozdawała autografy. Mnie również udało się takowy otrzymać, ze specjalną dedykacją dla czytelników Wiadomości24.pl :) Wielka wystawa Ferrari potrwa do 8 października, można ją oglądać codziennie w godzinach pracy Galerii Łódzkiej.
Specjalnie dla Was :)


Zapraszam także do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Telefon załatwimy jak będziemy dostarczać Martynie płytkę ze zdjęciami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.09.2006 18:50

Trzeba było jeszcze telefon wziąć ;-) A poważnie: relacja bardzo mi się podoba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak będę w W-wie do podrzuce autograf do redakcji :) niech zostanie w archiwum, albo oprawią w antyramę i na ścianę :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.09.2006 18:16

Jaki promienisty uśmiech Martyny dla W24 :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.