Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8100 miejsce

Fervex Junior wycofywany z aptek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny pod rygorem natychmiastowej wykonalności, podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Fervex Junior wyprodukowanego przez Bristol-Myers Squibb Polska Sp.z o.o.

Apteka / Fot. Henryk Borawski  (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Apteka_w_Bia%C5%82ymstoku_1.jpg)23 maja 2013 do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła decyzja producenta Bristol-Myers Squibb o dobrowolnym wycofaniu z obrotu serii popularnego produktu przeciw przeziębieniom Fervex Junior.

Popularny lek w saszetkach stosuje się w chorobach górnych dróg oddechowych: przeziębieniach, zapaleniach błon śluzowych nosa i gardła, w alergicznym nieżycie nosa oraz przy objawach grypopodobnych.

Decyzja ta została podjęta jako środek zaradczy z uwagi na prawdopodobieństwo wystąpienia zanieczyszczenia mikrobiologicznego leku - informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Numery serii są podane w załączniku NR 27/WC/2013 str. 1. Komunikat i załącznik są dostępne na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Marianie a zażywał pan Fervex, że się pan teraz tak martwi? Ja to bym się na pana miejscu bardziej martwiła jakby zmieniał preferencje seksualne :). Na szczęście miesiąc temu jak byłam przeziębiona zaaplikowałam sobie Theraflu, ale kto wie co tam wykryją, może jakiś środek uzależniający od aptek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ten fervex ma jakieś skutki uboczne ?aby tylko nie zmieniał preferencji wyborczych,Boże,mógłbym zagłosować na prezesa.Tragedia wisi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.