Facebook Google+ Twitter

--Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu X.2013

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-20 15:47

--Drodzy Państwo i Młodzieży Dolnego Śląska -W dniach 19 do 24 Pażdziernika odbędzie się we Wrocławiu, w Strzelinie i w Oleśnicy -II-ga edycja niezwyklej Imprezy Kulturalnej "-Festiwalu Aktorstwa Filmowego"

-Wczoraj w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się Konferencja Prasowa na temat Festiwalu.-Koferencji przewodniczyli:-Pan Stanisław Dzierniejko-Dyrektor Generalny tegorocznego Festiwalu Aktorstwa Filmowego oraz-Pan Radosław Mołoń -Wice Marszałek Województwa Dolnośląskiego współdotującego Festiwal.
-W ramach Festiwalu przygotowano w tym roku około 6o filmów z udziałem największych gwiazd polskiego i światowego kina oraz codzienne spotkania z aktorami i krytykami filmowymi.-W tym roku wstęp na wszystkie filmy:-zarówno dla młodzieży szkolnej,-jak i dla dorosłych -będzie bezpłatny -ale trzeba wcześniej załatwić sobie wejściówkę w Dolnośląskim Centum Filmowym (-dawnym Kinie "Warszawa" na Piłsudzkiego ).-Festiwal rozpocznie się 19-go pażdziernika o 19.30 uroczysta Galą Rozpoczęcia w Teatrze Polskim (-z prowadzącymi Małgorzatą Kożuchowską i Piotrem Gąsowskim ).-W jej trakcie Platynowymi Szczeniakami za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym zostaną uhonorowani Krystyna Janda oraz Daniel Olbrychski.-Podczas Gali Zakończenia 24 X-też o 19.30 -rozdane zostaną Złote Szczeniaki za najlepsze kobiece i męskie role drugoplanowe.-W tej kategorii rywalizować będą m.in. Janusz Gajos, Bartek Topa, Jacek Braciak, Andrzej Chyra, Agata Kulesza i Anna Przybylska w sumie 21 aktorów i aktorek.(-Galę Zakończenia poprowadzą Sonia Bohosiewicz i albo Michał Chaciński,-albo najprawdopodobniej:-Jan Englert !).-Podobnie jak w zeszłym roku -wielka atrakcją Festiwalu Aktorstwa Filmowego będą Warsztaty Aktorskie dla Młodzieży.-Poprowadzą je: -sam Bogusłw Linda, mimowie Wrocławskiego Teatru Pantonimy oraz Elżbieta Słoboda absolwentka prestiżowej amerykańskiej szkoły "-Actors Studio "-prezentująca oryginalne amerykańskie techniki aktorskie.-Nabór kandydatów odbędzie się 28 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym o godz.9.00 !--Najlepszy uczestnik otrzyma role w popularnym serialu telewizyjnym produkowanym przez Baltmedia Sp.z o.o.--Ubiegłoroczna zwyciężczyni warsztatów filmowych zagrała w serialu "-Ojciec Mateusz "dla TVP.1, oraz w etiudzie filmowej "-Paradoks ". -W tym roku Warsztaty Filmowe będą się odbywać przy drzwiach otwartych !.
--Festiwal Aktorstwa Filmowego 2013 -w znacznej części adresowany będzie do młodego pokolenia.-Specjalnie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej przygotowana została specjalna oferta o charakterze edukacyjnym.-Popołudniowe seanse dla młodzieży -wszystkie bezpłatne -mają być połączone z prelekcjami znawców kina oraz spotkaniami z wybitnymi aktorami.-Oprócz Wrocławia tegoroczny Festiwal Aktorstwa Filmowego obejmie także dwa inne dolnośląskie miasta:-21 pażdziernika będzie się odbywał również w Strzelinie,-a 22.X -i 23.X oprócz Wrocławia w Oleśnicy.-Jury tegorocznego Festiwalu stanowić będą: -Arkadiusz Jakubik (-laureat Złotego Szczeniaka 2012 ),-Sonia Bohosiewicz ( laureatka Złotego Szczeniaka 2012 )--Agata Buzek i-Jan Nowicki (-laureat Platynowego Szczeniaka 2012 ).
--Bardzo Ważne Terminy:-28.09.2013 CASTING NA WARSZTATY AKTORSKIE FAF -DCF ul.Piłsudzkiego.(-w podwórzu-dawne Kino"-Warszawa" godz.9.00 )
-10.10.2013 OSTATECZNY TERIN ZGŁASZANIA KREACJI AKTORSKICH w Konkursie Etiud i Filmów Krótkometrażowych
-12.10.2013.OSTATECZNY TERMIN PRZYJMOWANIA AKREDYTACJI REPORTERSKICH I FOTOREPORTERSKICH
-Jedną z prelekcji poprowadzi Andrzej Kwiatkowski Rektor Akademii Filmowej w Nowym Jorku, inną redaktor Michał Kraiński -Dyrektor Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni -Dyrektorem Artystycznym Festiwalu będzie sam Bogusław Linda ! -Imprezy towarzyszące to między innymi: "-Śpiewający Bogusław Linda ", oraz Sztuka z udziałem Anny Świerszczyńskiej "-Kobieta Pierwotna "-ta się odbędzie w Strzelinie.
-W Sali "-Warszawa"-Dolnoślaskiego Centrum Filmowego prezentowane będą filmy konkursowe,-w Sali"-Lwów":-filmy zagraniczne,-w Sali"-Lalka'-odbywać się będą Warsztaty Aktorskie,-a w Sali"-Polonia" -prezentowane będą Kreacje Aktorskie w Konkursie Etiud i Filmów Krótkometrażowych.
-Na razie-więcej pytań:-dziennikarze ale i inni zainteresowani-mogą zadawać na mail: www.jakub. świebocki@dolnyslask.pl z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego współdotującego Festiwal.
-Jak powiedziano na Konferencji Prasowej:-Druga Edycja "-Festiwalu Aktorstwa Filmowego "-została przygotowana dużo większym nakładem sił i dużo wiekszym nakładem energii niż poprzednia-i-tegoroczny Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu (-i w Strzelinie i w Oleśnicy )-będzie dużo lepszy niż poprzedni.-W Festiwalu celowo wystąpią wyłącznie aktorzy,-a nie będzie na nim reżyserów -ale zobaczenie,-oglądanie i słuchanie z tak bliskiej odległości--tak wybitnych aktorów i aktorek: -Bogusława Lindy,-Daniela Olbrychskiego,-Krystyny Jandy,-Jana Nowickiego,-Małgorzaty Kożuchowskiej,-Agaty Buzek,-Jana Englerta,-Jana Nowickiego,-Soni Bokusiewicz,-Ani Świerszczyńskiej,-wysłuchanie prelekcji Rektora Akademii Filmowej w Nowym Jorku Profesora Andrzeja Kwiatkowskiego -to jest przecież Niesamowita Okazja -i to jest Przecież Niesamowite Wydarzenie -którego w żadnym wypadku nie można ominąć i którego nie mozna sobie"-odpuścić" i podarować ! -Dla niektórych:-to jest dla uczestników Warsztatów Aktorskich lub Konkursu Kreacji Aktorskich -może to być przecież:-także ich Niepowtarzalna Życiowa Szansa -także ich Niepowtarzalna Życiowa Szansa ! -I pomyśleć-że to wszystko wydarzy się w naszym Mieście ! -Już w Pażdzierniku ! -Z całego Serca zapraszając wszystkich na ten Festiwal -napisał dla Państwa: Władysław Koprowski
(Władysław Koprowski)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.