Facebook Google+ Twitter

Festiwal "ArtPark - strefa artystyczna" już od 17 sierpnia!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-07 12:07

Szósta edycja festiwalu "ArtPark - strefa artystyczna" rusza już 17 sierpnia! Sprawdź, jakie atrakcje organizatorzy przygotowali w tym roku!

 / Fot. ArtParkWydarzenie kulturalne „ArtPark - strefa artystyczna" to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy) zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. ArtPark to możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

 / Fot. ArtParkNa scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i nowe, wcześniej niepre-zentowane koncerty i spektakle. Przykładem niech będą dwie produkcje stworzone specjalnie do Art-Parku – projekt „Profesjonalizm” Marcina Maseckiego (2010) – wydany później, w 2011, w formie płyty pod nazwą „Chopin. Chopin. Chopin”, której współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście oraz „Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie” (2012) – piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola.

ArtPark to przestrzeń, w której przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpo-średni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca.

 / Fot. ArtParkSzósta już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 17 sierpnia – 1 września 2013. Od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00 odbywać się będą koncerty, spektakle, recitale; w niedziele o 11.00 spektakle i warsztaty dla dzieci, a o 18.00 wieczory taneczne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Tegoroczny ArtPark połączony został z „Dniami Śródmieścia” organizowanymi przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy i DKŚ. Nowa formuła imprezy przewiduje prezentacje działających na terenie Śródmieścia instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury, reprezentujących społeczności lokalne oraz działających w sferze społecznej. 31 sierpnia i 1 września park i scena będą oddane do ich dyspozycji.

Więcej informacji na stronie dks.art.plZobacz repertuar "ArtPark - strefa artystyczna"Wiadomości24.pl są patronem medialnym festiwalu "ArtPark - strefa artystyczna"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.