Facebook Google+ Twitter

Festiwal Autorskich Filmów Animowanych

Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2010, gdyż o nim mowa, odbędzie się w dniach 11-13 marca w Krakowie, w Kinoteatrze "Wrzos" przy ul. Zamoyskiego 50.

Festiwal jest podsumowaniem rocznego dorobku polskich twórców w dziedzinie filmu animowanego, a tym samym jedynym wydarzeniem o tym charakterze w Polsce. Filmy biorące udział w konkursie, ubiegają się o nagrody w jednej z trzech kategorii:

- Konkurs twórców zawodowych - Nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe Kreski
- Konkurs studentów wyższych szkół filmowych i plastycznych - Nagrody: Grand Prix, Nagroda
Specjalna i Nagroda Jury
- Konkurs amatorów - Nagrody: Nagroda Główna i Nagrody Jury

Festiwal OFAFA to doskonała okazja dla młodych twórców na szlifowanie swojego rzemiosła oraz zdobywanie doświadczenia. Często ten festiwal kierunkuje ich dalsze poczynania. Najlepszym tego przykładem są takie osoby jak: Anna Matysik, Izabela Plucińska, Robert Sowa, czy też Robert Turło, którzy wybrali się do szkół plastycznych, filmowych lub wybrali świat filmu zawodowego.

Na każdym festiwalu istnieje także część pozakonkursowa, w której to się odbywają: przeglądy historyczno-tematyczne najwybitniejszych filmów polskiego kina animowanego, retrospektywy mistrzów animacji, jubileusze polskich wytwórni filmów animowanych, wystawy projektów plastycznych i graficznych twórców filmów autorskich, spotkania z wybitnymi twórcami, koncerty muzyki filmowej.

Festiwal to doskonałe miejsce także do dyskusji na temat kondycji polskiego filmu animowanego i nie tylko. Możemy tutaj spotkać krytyków filmowych, przedstawicieli wytwórni, Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz mediów. Wszystkich tych, którym los polskiego filmu animowanego nie jest obojętny.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.ofafa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.