Facebook Google+ Twitter

Festiwal Boogie Brain w Szczecinie 22-24.07.2010

Festiwal "Boogie Brain" to spotkanie muzycznych kultur wywodzących się z wielkich aglomeracji, gdzie dźwięk wciąż nieskrępowanie rozwija się, ewoluuje i zajmuje coraz to nowe przestrzenie - to idea przyświecająca kolejnej edycji festiwalu.

Logo imprezy / Fot. materiał informacyjnyNa trzech scenach rozstawionych na śródmiejskiej wyspie Łasztowni - w centrum Szczecina - zabrzmią dźwięki muzyków wprost z Wielkiej Brytanii i Berlina, skonfrontowane z polskimi artystami tworzącymi ambitną elektronikę na scenie firmowanej przez ogólnopolski magazyn muzyczny „Laif”. Czwartą scenę przywiezie ze sobą Red Bull Tourbus. Dominować na niej, wedle zapewnień organizatorów, będą ambitne, eklektyczne dźwięki (od rocka, poprzez reggae i jazz, po sam hip-hop).

Preludium festiwalu będzie stanowił koncert "Chopin na Betonowcu" (sobota, 10.07.2010) będzie to jazzowy Chopin inkrustowany elektroniczną nutą na jedynej w swoim rodzaju scenie muzycznej na świecie - wraku betonowcu "Urlich Finsterwalder".

W programie festiwalu Boogie Brain znajdziemy: Benji B, Catz'n'Dogz, Dixon, Till Von Sein, Henrik Schwarz, Ms Dynamite i wielu innych!program i szczegóły Specjalnie dla czytelników w24 prezentuję wywiad z Patrykiem Petrusewiczem, jednym z organizatorów festiwalu.

- W jaki sposób narodził się pomysł festiwalu Boogie Brain i jakie postawiliście sobie cele?
Pomysł imprezy zrodził się w głowie Bartka Sawickiego, dyrektora festiwalu. W założeniu Boogie Brain ma być alternatywą dla "mainstreamowych" imprez masowych, schlebiających niskim gustom i oferujących płytką, bezrefleksyjną rozrywkę. Już od pierwszej edycji postawiliśmy przede wszystkim na muzyczną edukację słuchaczy, mieszając klasyków szeroko pojętej muzyki miejskiej z reprezentantami najświeższych nurtów w tej dziedzinie. Udział w tym wydarzeniu to szansa na obcowanie z prawdziwą współczesną sztuką, a nie jej tanimi plastikowymi substytutami - to to w skrócie jest główne założenie festiwalu Boogie Brain.

- Ile czasu zajmują wam przygotowania kolejnych odsłon festiwalu?
Praca nad kolejnymi edycjami festiwalu zaczyna się w zasadzie tuż po zakończeniu edycji poprzedniej. To ciąg całorocznych działań, począwszy od pomysłów dotyczących wykonawców, których chcielibyśmy zaprosić, kończąc na przyziemnych sprawach finansowo - promocyjnych. Dodatkowo Stowarzyszenie Boogie Brain, organizator festiwalu, zajmuje się też innymi imprezami czy inicjatywami które wpisują się w 12 miesięczny cykl pod jednym szyldem - Boogie Brain.

- Na które wydarzenia chcielibyście specjalnie gorąco zaprosić szczecinian?
Pozwolę sobie zacytować własną wypowiedź z niedawnego wywiadu dla magazynu HOT - "Powiedz mi jakiej słuchasz muzyki, a powiem ci kto jest twoim headlinerem". W tym roku przygotowaliśmy aż 4 sceny (2 w piątek i 2 w sobotę) prezentujące zarówno uznane gwiazdy światowego formatu, obiecujących debiutantów jak i absolutną czołówkę polskiej sceny miejskiej. W piątek gwiazdą wieczoru będzie jednak niewątpliwie wracająca po przerwie w wielkim stylu pierwsza dama brytyjskiej urban music - Ms Dynamite. Sobota to już wycieczka po dwóch centrach światowej muzyki klubowej - Berlinie i Wielkiej Brytanii. Scena berlińska opanowana zostanie natomiast przez
absolutną czołówkę tamtejszych muzyków - będzie Henrik Schwarz, Dixon czy Shed.

- Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę sukcesu festiwalu!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze przygotowany materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.