Facebook Google+ Twitter

Festiwal Carnaval de Salsa we Wrocławiu przeszedł do historii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-30 16:31

Wrocław ma dużo więcej szczęścia niż Łódź - gościł niezwykłą imprezę salsową, na której spotykali się w jednym miejscu wielcy tancerze Salsy z całego świata. Impreza, na której nawet "śmiertelnik" mógł uczyć się i tańczyć z najlepszymi.

 / Fot. Ela Brajnert-MichalakOrganizatorem imprezy jest znany muzyk - perkusista, urodzony w Hawanie na Kubie - Jose Torres. Jest on również założycielem pierwszej w Polsce salsowej orkiestry pod nazwą Jose Torres y Salsa Tropical. Nazwisko Torres przyciąga największe gwiazdy taneczne z całego świata, co gwarantuje, że każda impreza jest kulturowym miksem Europy i reszty świata.

Carnaval De Salsa we Wrocławiu to cztery dni, wypełnione w ciągu dnia warsztatami tańca, a wieczorem pokazami zaproszonych gwiazd z Kuby i USA. Wśród prowadzących warsztaty było większość gości zagranicznych, choć nie zabrakło reprezentacji z Polski. Każdego dnia po zakończonych oficjalnych pokazach, imprezy przenosiły się do specjalnie wybranych klubów i hoteli, gdzie można było zobaczyć niesamowite popisy tancerzy na parkiecie. W większości opinii można było usłyszeć, że warto przyjechać do Wrocławia choćby nawet na same nocne imprezy...

Łódzkim akcentem Festiwalu był wyjazd dużej grupy uczestników ze Szkoła tańca Łódź Urban Dance Zone. Andreas Bromirski, główny instruktor szkoły, po raz kolejny dołączył do niewielkiego grona instruktorów prowadzących warsztaty. Występował wśród największych salsowych gwiazd z Kuby i USA - prowadził zajęcia z Salsy w parach i Salsy Hip/Hop. Wieczorem, wspólnie z partnerką Kamilą, dali przepiękny pokaz pt. "Party for two" w Teatrze Muzycznym Capitol, bardzo dobrze przyjęty przez wymagającą publiczność.

W przyszłym roku impreza zmienia swój miesiąc w kalendarzu - zamiast lipca, zostaje przesunięta na sierpień czyli koniec wakacji. Niestety dla Łodzi, impreza nie zmienia miasta...
Pozostaje nam wierzyć że Łódź, jako kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury 2016, będzie w stanie zorganizować, lub przynajmniej wesprzeć w organizacji podobną imprezę taneczną w Łodzi. Wtedy taniec w Łodzi zyska na znaczeniu na mapie Polski.

Autor: Arkadiusz Michalak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie urbandance.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.