Facebook Google+ Twitter

Festiwal Colours of Ostrava zaczyna się już 12 lipca

Na ten festiwal jeździ się nie tylko dla muzyki. Odbywający się co roku w połowie lipca tuż za naszą południową granicą "Colours of Ostrava" przyciąga przede wszystkim unikalną atmosferą. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Już wkrótce! / Fot. Materiały prasowe organizatorówTo są Czechy, tu wszystko jest dobrze i spokojnie. To nie jest festiwal, na którym trzeba się pokazać, ten festiwal nie służy żadnemu się lansowaniu, to nie jest impreza dla hipsterów. To wydarzenie przede wszystkim dla tych, którzy po prostu chcą spędzić parę bezproblemowych dni, słuchając dobrej i różnorodnej muzyki, spożywając (nie tylko w ściśle wytyczonych miejscach) czeskie piwo i posilając się tradycyjnym (choć z Węgier oryginalnie pochodzącym) langoszem.

W nowej przestrzeniW tym roku festiwal przenosi się w nową przestrzeń. Ma ona nie tylko pozwolić na jeszcze lepszą logistykę i organizację festiwalu, lecz również stanowić dodatkową scenograficzną atrakcję i nowe wyzwanie – Dolní oblast Vítkovice znajduje się bowiem na liście Europejskiego Dziedzictwa Kultury. Fascynuje przemysłową urodą i postindustrialnym klimatem. Obszar byłej kopalni i huty dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia „Dolní oblast” przekształca się obecnie w działające cały rok centrum kultury.

Alanis Morissette - jedna z głównych gwiazd tegorocznej edycji / Fot. Materiały prasowe organizatorówZ roku na rok na popularnych „Kolorsach” coraz częściej słychać język polski. Bliskie granicy położenie Ostrawy jest niezaprzeczalnym magnesem, przyciągającym naszych rodaków. Wielu z nich przyjeżdża na konkretną edycję będąc skuszonym jakąś muzyczną gwiazdą, by za rok (i już każdego następnego roku) brać udział w tym festiwalu przede wszystkim ze względu na jego niezwykle przyjazną i bezpretensjonalną atmosferę.

Kto zagra w tym roku?Bobby McFerrin - czyli nie martw się, przyjeżdżaj do Ostrawy. / Fot. Materiały prasowe organizatorówMuzyczna selekcja festiwalowa stwarzać może wrażenie dosyć przypadkowej – szczególnie dla osób przyzwyczajonych do pewnej muzycznej hermetyczności. Ale w tym właśnie tkwi cały pomysł na festiwal: to miejsce spotkania różnych muzycznych odcieni, różnorodnych gatunków, odmiennych stylów i sposobów uprawiania muzyki. W tym roku headlinerami są przede wszystkim Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ oraz The Flaming Lips, Mogwai, Animal Collective i Anthony and the Johnsons (który wystąpi w towarzystwie ostrawskiej orkiestry symfonicznej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.