Facebook Google+ Twitter

Festiwal cyklistów w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kolejna ciekawa inicjatywa oddolna zrodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jej realizacja nastąpi w dniach 24 - 25 września 2016 roku. To wtedy odbędzie się I OstrowerFest, czyli Festiwal Rowerowy.

Ostrowiecka Inicjatywa Rowerowa; czwarty od prawej: Kamil Stelmasik, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia. / Fot. materiał organizatora- Nasza inicjatywa nie byłaby możliwa gdyby nie upór, wzajemne zaufanie i solidna praca całej grupy inicjatywnej. Nie byłoby to możliwe, gdyby na nasz apel o współpracę nie odpowiedzieli lokalni przedsiębiorcy związani z branżą rowerową, Prezydent Miasta oraz firmy i przychylne nam osoby spoza Ostrowca. Chciałbym im wszystkim bardzo podziękować. Wierzymy, że OstrowerFest może stać się w przyszłości elementem marki naszego miasta i na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń miejskich – mówi Kamil Stelmasik, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Festiwal Rowerowy rozpocznie się w sobotę, 24 września br. o godzinie 11 na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Program wypełniony jest wieloma atrakcjami tematycznie związanymi z jazdą na rowerze. Jedną z nich będzie konkurs rysunkowy "Mój wymarzony rowerek", w którym najmłodsi będą mogli wygrać rowerki. Wystarczy, że rodzice zachęcą swoje pociechy w wieku do 6 lat, by namalowały swój wymarzony rower i przyszły z pracą plastyczną na Rynek w sobotę. W innym, na najbardziej wyposażonego rowerzystę rajdu, pojawią się atrakcyjne gadgety rowerowe. Każdy będzie mógłPlakat Festiwalu Rowerowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiał organizatora oznakować swój rower - musi zabrać dowód zakupu oraz dowód tożsamości. Znakowaniem dwukołowców zajmą się policjanci z wydziału ruchu drogowego. Na Rynku odbędzie się również prezentacja specjalistycznych rowerów trójkołowych i tandemów wyprodukowanych z myślą o niepełnosprawnych dzieciach. Będzie też udzielana informacja o tym, jak skutecznie pozyskać dofinansowanie na sprzęt tego typu z PFRON i WOŚP. O godzinie 17 OstrowerFest przeniesie się do Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbędą się prelekcje i pokaz filmu: autorka bloga "Rowerowy kRaj", Barbara Pasik, wraz z przyjaciółmi opowie o wyprawie rowerowej wzdłuż Dunaju, a Zbigniew Pacelt, były olimpijczyk i parlamentarzysta, opowie o swojej zdrowej rowerowej pasji. Na zakończenie pierwszego dnia ostrowieckiego festiwalu rowerowego zostanie wyświetlony szwedzki film Fredrika Gerttena "Rowery kontra samochody". Jeśli harmonogram treningów na to pozwoli, z miłośnikami sportu rowerowego spotka się jeden z najlepszych polskich kolarzy, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, Kamil Zieliński.Kamil Zieliński (trzeci od lewej) z organizatorami OstrowerFestu. / Fot. materiał organizatora

Zawodnik Zawodowej grupy kolarskiej Domin Sport na pewno poprowadzi Rodzinny Rajd Rowerowy, który wystartuje z ostrowieckiego Rynku w niedzielę (25.09.) około godziny 11 (rejestracja uczestników rozpocznie się godzinę wcześniej). Dwudziestopięciokilometrowa trasa poprowadzi ulicami: Siennieńską, Polną, Iłżecką, Kraszewskiego, Graniczną, Jodłową przez Jeleniec, Nową Dębową Wolę do ośrodka rekreacyjnego na Gutwinie. Tam wspólną biesiadą zakończy się I OstrowerFest zorganizowany przez Ostrowiecką Inicjatywę Rowerową, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zgadza się to nie jest dużo, 25 km, tym bardziej, że dzisiejsze rowy prawie same jeżdżą, są lekkie i mają doskonałe przekładnie. Najczulszym punktem, dosłownie i w przenośni jest chyba siodełko. Od niego zależy dużo, a nawet b. dużo. więc lepiej mieć je sprawdzone i wytrenowane. Powodzenia na starcie ! ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przesadzajmy. 25 kilometrów to nie tak dużo. Jeśli chodzimy dziennie w granicach 7-10 km ( jeśli chodzimy, a powinniśmy), to przejechać 25 km w spokojnym tempie, nie powinno być problemem nawet dla nowicjusza. Co nie oznacza, że należy się koniecznie porywać na taki dystans za pierwszym razem oczywiście.

Ale wiadomo o co chodzi. O codzienność, nie o święto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt rozsądny, nie mając codziennego treningu, nie będzie się porywał na 25-kilometrowy rajd. Osoby tworzące grupę inicjatywną OstrowerFestu - z tego co wiem - jeżdżą codziennie, a przynajmniej bardzo często.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, zamiast 25 kilometrów raz w roku, choć kilka, ale codzienie.
Mam nadzieję, że rowery w tym rajdzie mają takie przełożenie..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.