Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2333 miejsce

Festiwal Debiutów Filmowych w Koszalinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-06-20 21:12

Dziś rusza jubileuszowy, 25. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2006

W trakcie pięciu festiwalowych dni na czterech ekranach będzie można zobaczyć blisko 120 filmów. Zaplanowano również kilkanaście imprez towarzyszących: warsztatów, seminariów, wystaw plastycznych, koncertów muzycznych, itp. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Tolerancja i tożsamość.

Jak co roku w trakcie festiwalu odbywają się dwa konkursy: międzynarodowy debiutów fabularnych oraz krajowy etiud studenckich. O Wielkiego Jantara 2006 walczyć będzie 15 filmów fabularnych z 7 krajów.

W jury konkursu debiutów fabularnych zasiądą: Eléonore Faucher, Emilia Mira Haviarova, Katarzyna Maciejko-Kowalczyk, Arek Detmer i Henri Seroka.

O nagrodę "Małego Jantara 2006" zmierzy się 37 etiud studenckich zgłoszonych przez 5 uczelni filmowych (Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Uniwersytet Śląski - Wydział Radia i Telewizji, Warszawska Szkoła Filmowa), a także przez czterech indywidualnych twórców.

Zgłoszone do konkursu etiudy filmowe oceniać będą: Magdalena Łazarkiewicz, Dominik Matwiejczyk, Konrad J. Zarębski, Anna Makochonik oraz Andrzej Golc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.