Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dialogu 4 Kultur ruszył pełną parą

Tłumy pojawiły się wczoraj wieczorem na placu Dąbrowskiego przed Teatrem Wielkim w Łodzi, by podziwiać "Halkę" Stanisława Moniuszki. Było to jedno z wydarzeń inaugurujących piątą edycję Festiwalu DIalogu 4 Kultur.

Festiwal Dialogu 4 Kultur - Łódź 2006 Opera miała rozpocząć się o godzinie 20, ale na placu przed teatrem pierwsi chętni pojawiali się parę minut po godzinie 19. Pozytywnym zaskoczeniem był widok rodzin z dziećmi, którzy chcieli obejrzeć tragiczną historię miłości góralki Halki (w tej roli Małgorzata Borowik).

Nieliczni wydarzenie obserwowali z balkonów mieszkań, usytuowanych po drugiej stronie ulicy Narutowicza. Na scenie ustawionej przed Teatrem Wielkim mogliśmy podziwiać Krzysztofa Bednarka (Jontek), Agnieszkę Makówkę (Zofia), Andrzeja Niemierowicza (w roli Janusza), a także Stolnika - Robert Ulatowski. Kierownictwo muzyczne objął Kazimierz Więcek, a całość wyreżyserował Kazimierz Kowalski.

Wszystkich zadziwił ogrom przedsięwzięcia i forma wystawienia znanej opery. Niecodziennie zdarza się oglądać artystów na scenie ustawionej pod gołym niebem. Po zakończeniu można było usłyszeć głosy zadowolonych mieszkańców Łodzi, że w mieście powinno być więcej takich wydarzeń. Wiele osób wspominało koncert znanego włoskiego tenora Andrea Bocelli, czy wspaniałe dzieło Carla Orffa - Carmina Burana (z którego pochodzi hejnał festiwalu), które również pokazywano na placu przed Teatrem Wielkim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oj nie czepiajcie się. Czasem lepiej nie dać żadnych zdjęć, niż kopiować z Internetu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo nie mam aparatu cyfrowego, a zdjęcia robione komórką w nocy nie wychodzą za ciekawe... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

dlaczego mie dołączyłeś żadnych zdjęć? na pewno byłyby ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2006 12:13

Fajnie, fajnie tylko szkoda, że nie ma zdjęć :-( Ja musiałem wybrać albo "Zaczarowane miasto" albo "Halkę"... Wybrałem to pierwsze ale pewnie i na placu było co oglądać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.