Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dialogu Czterech Kultur rozpoczęty!

Dziś zainaugurowano łódzki Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Impreza, która w tym roku jest inicjatywą nie tylko miasta, ale i regionu, będzie cieszyć artystyczne zmysły widzów od 31 sierpnia do 9 września.

Zdjęcie loga szóstej edycji łódzkiego Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. / Fot. Tomasz KamińskiWśród organizatorów otwierających festiwal, oprócz dyrektorów imprezy i prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, znaleźli się także wicewojewoda łódzki Witold Gwiazda i marszałek województwa Włodzimierz Fisiak. Na spotkaniu z prasą pojawili się też przedstawiciele władz samorządowych Koluszek, Uniejowa i Rawy Mazowieckiej, gdzie po raz pierwszy odbędzie się część festiwalowych imprez. Tak szeroka reprezentacja włodarzy to efekt tego, że festiwal cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców i artystów. Urzędnicy całego województwa doceniają związane z nim możliwości promocji i rozwoju.

Festiwal, mimo że najgłośniejszy, nie jest jedynym łódzkim przedsięwzięciem kulturalnym. Obok znanego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, wpisuje się w cały szereg wydarzeń i działań władz, mających na celu zdobycie przez Łódź tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Nadawany jest on rokrocznie dwóm aglomeracjom. Pierwszym i jedynym polskim miastem, które dotychczas posiadało ten tytuł, był w 2000 r. Kraków.

Niestety w tym dobrym roku dla wielokulturowego projektu w środku Polski zabraknie samego pomysłodawcy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur Witolda Knychalskiego, który po ciężkiej chorobie zmarł 12 września 2006 w wieku 52 lat. Zaangażowanie i poświęcenie, które okazał festiwalowi, spowodowało, że na konferencji wspominano go wiele razy i z wielką sympatią. Przypomniano, że w ścisłym centrum Łodzi jego imieniem nazwano jedną z ulic. Uhonorowano go w ten sposób za stworzenie imprezy, dzięki której na Łódź zaczyna patrzeć często nie tylko Polska.

Zobacz film z konferencji prasowej otwierającej tegoroczny festiwal:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+++;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2007 11:22

duuuuzy plus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra robota...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.