Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi: wystąpił mistrz gitary

Australijczyk Tommy Emmanuel jest obecnie uznawany za największego na świecie wirtuoza gitary. 28 sierpnia dał koncert w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina przed cyklem właściwych imprez 6. Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

Tommy Emmanuel podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej 28 sierpnia 2007 r. / Fot. Tomasz KamińskiKoncert ten, to z jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych obecnego roku w Polsce. Tommy Emmanuel rozpoczął karierę w Australii. Dziś jednak mieszka w Stanach Zjednoczonych, a większość czasu spędza w… podróży. Słynie zarówno ze stylu gry jak i wielkiej serdeczności oraz otwartości w kontakcie z publicznością. Jego kunszt to doprowadzenie do perfekcji techniki zwanej fingerstyle. Polega ona na traktowaniu gitary jak fortepianu. Artysta wydobywa z gitary każdy dźwięk zamiast jedynie akordów.

Piotr Dworczak - wielbiciel Emmanuela, który po usłyszeniu jego muzyki zaczął się uczyć gry na gitarze. / Fot. Tomasz KamińskiArtysta ma wielu fanów na całym świcie. Uwielbienie zawdzięcza również nietypowemu używaniu gitary. Jest bowiem równocześnie świetnym perkusistą i na klasycznej gitarze potrafi grać rękoma całe partie i utwory perkusyjne. Dla tego oryginalnego muzyka szarpanie strun to tylko jeden z wielu sposobów na wydobycie dźwięków z tego instrumentu.

Łódzki licealista Piotr Dworczak jest wielkim miłośnikiem Emmanuela. Na koncert przyszedł z własną gitarą, mając nadzieję na spotkanie z artystą. Widownia była zapełniona do ostatniego miejsca. Ze względu na duże zainteresowanie występ zostanie powtórzony dziś,
29 sierpnia o godz. 19, także w Filharmonii Łódzkiej.

Zobacz wideo z tego wydarzenia i rozmowę z Piotrem:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czyta i ogląda się z przyjemnością. Brawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.