Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Manufakturze i na Tagance

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-17 16:32

W centrum dowodzenia na placu Wolności 5 trwa dopinanie programu. Pierwsza dekada września będzie okazją do uczestniczenia w około 80 imprezach .

W Manufakturze spotkają się ci, którzy chcą uczestniczyć w koncercie "Ziemia obiecana" (wystąpią m.in. zespoły Myslowitz, Cool Kids of Death). Wieczór będzie miał filmową oprawę. A przed Teatrem Wielkim premierowa inscenizacja "Halki" Moniuszki (kier. muz. Kazimierz Wiencek, reż. Kazimierz Kowalski). Zapowiedzią festiwalowych atrakcji będzie wielka parada na Piotrkowskiej.

Wśród gości festiwalu spodziewany jest wybitny pisarz Günther Grass. Weźmie udział w sympozjum "Literatura jako wehikuł dialogu międzykulturowego". Teatromani nie opuszczą okazji do spotkania z legendarym Teatrem na Tagance, który przywiezie spektakl pt. "Wysocki". Do atrakcji koncertowych z pewnością będzie należał występ Sophie Solomon. Izraelska wokalistka cieszy się ogromną popularnością nie tylko w swoim kraju.

Piosenki i arietki Wertyńskiego przedstawi popularna artystka z Kijowa Olena Leonenko. Z okiestrą Filharmonii Łódzkiej wystąpi świetny skrzypek urodzony w Łodzi, Rafał Zambrzycki-Payne (zagra Koncert d-moll Chaczaturiana). Cykl projekcji "Prawda czasu, prawda ekranu" przypomni rosyjskie kino nieme. Będzie cała seria prezentacji (w tym moc wystaw) przybliżających kulturę i sztukę polską, rosyjską, niemiecką i żydowską. Festiwal jest powrotem do korzeni miasta, ale także okazją do konfrontacji najnowszych artystycznych dokonań.

Czterokulturowe międzynarodowe spotkania, których pomysłodawcą i duszą jest Witold Knychalski, mają już swoją markę i wpisują się w łódzką tradycję. Niestety finanse ograniczają plany. Jak mówi dyrektor Festiwalu Maciej Okuński, budżet (około 1,5 mln zł, przed rokiem były 3 mln) pozwala na skromniejszą wersję niż planowano. Sponsorzy są wciąż oczekiwani!
(rs)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

TEATR NA TAGANCE. Nie twierdzę, że to hybione zaproszenie. Ale za koszt sprowadzenia tego teartu, można było pokazać 10 innych produkcji, równie wartościowych. Ze względu na tajemnice handlową nie można podać kwoty Kontraktu, ale zapewniam, że jest ona jak na warubnki łódzkie ogromna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.