Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dwa Brzegi na finiszu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 20:19

Późnym wieczorem, około godziny 22 będą znane wyniki konkursów festiwalu filmu i sztuki Dwa Brzegi. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisła dobiega końca trwająca od tygodnia impreza. Widzowie obejrzeli 180 filmów, w większości zagranicznych, w tym sprowadzonych z wielkich festiwali - w Cannes, Berlinie, czy Wenecji.

- Na tym festiwalu z założenia nie ma jury profesjonalnego, o zwycięstwie decyduje publiczność - mówi dyrektor artystyczna Dwóch Brzegów, Grażyna Torbicka. - W kategorii film pełnometrażowy decyduje plebiscyt, czyli głosowanie wszystkich widzów, natomiast w odrębnym konkursie - w kategorii krótkiego metrażu - decyduje jury wybrane spośród publiczności . Są to osoby, które zobowiązały się do obejrzenia wszystkich filmów - dodaje szefowa artystyczna Dwóch Brzegów.

Wyniki poznamy po zakończeniu wszystkich projekcji - a dziś jeszcze filmowe i nie tylko filmowe atrakcje, bo także koncerty i wystawy. Widzowie zobaczą na zakończenie festiwalu najnowsze dzieło Emira Kusturicy pod tytułem „Obiecaj mi!".

Drugi film kończący Dwa Brzegi to „Filth and Wisdom", czyli „Madrość i brud" wyreżyserowany przez… Madonnę. - Film prowokacyjny jak sama wokalistka" - mówi Grażyna Torbicka. Oprócz tego do wieczora potrwają projekcje innych filmów - w dwóch namiotach i na rynku w Kazimierzu. Widzowie spotkają się z pisarką Dorotą Masłowską i reżyserem Xawerym Żuławskim, który kreci film według jej książki „Wojna polsko-ruska".

Według Grażyny Torbickiej wstępne obliczenia na podstawie sprzedaży biletów wykazały, że festiwal zgromadził w tym roku 15 tysięcy widzów, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.