Facebook Google+ Twitter

Festiwal Dwa Brzegi za nami. Zwyciężył film Mocna kawa wcale nie jest taka zła

Zakończył się 8. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Zwycięzcą w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych został film "Mocna kawa wcale nie jest taka zła".

 / Fot. Festiwal Dwa BrzegiObraz "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" wyreżyserował Aleksander Pietrzak. W filmie wystąpili Marian Dziędziel i Wojciech Mecwaldowski, którzy "mistrzowsko odegrali historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie, co czują" - piszą organizatorzy na stronie festiwalu.

Drugą nagrodę zdobyła produkcja "Gorzko, gorzko!" autorstwa Julii Rogowskiej i Magdy Załęckiej, Na trzecim miejscu znalazła się "Sonda o mężczyznach" Mateusza Głowackiego.

W konkursie wzięło udział 61 filmów. Oceniało je 15-osobowe jury składające się, co interesujące, z wyłonionych losowo widzów, którzy nie są związani zawodowo z branżą.

"Staramy się wybierać filmy niebanalne, dopatrzeć się w nich czegoś wyjątkowego. To między innymi dlatego, są tak różnorodne" - powiedziała Maryla Jorsz, menadżer programowy festiwalu Dwa Brzegi.

To już 8. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. "Program filmowy zestawia propozycje kina autorskiego, artystycznego, niezależnego, zaangażowanego społecznie, oryginalne formy kina najnowszego i młode kino europejskie. Festiwal obejmuje Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą i ich okolice, np. wioskę Męćmierz" - piszą na stronie festiwalu organizatorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.