Facebook Google+ Twitter

Festiwal Energii 2009: Jaworzno eksplodowało pozytywną energią

Za nami najważniejsza impreza roku w Jaworznie. Tysiące mieszkańców regionu bawiło się wczoraj przy muzyce Szymona Wydry i Carpe Diem, Olka Klepacza i FNS, Muńka Staszczyka i T.Love oraz East Clubbers i Addictive TV. Wszystko zwieńczył półgodzinny laserowo-pirotechniczny pokaz.

T. Love - największa gwiazda tegorocznego festiwalu / Fot. Marek IwaniszynPo zeszłorocznym sukcesie Festiwalu, kiedy to nad zalewem Sosina bawiło się blisko 20 tysięcy ludzi, organizatorzy postanowili pójść za ciosem i zrobić jeszcze większą imprezę. Druga edycja była dwudniowa.

Dzień pierwszy to płatna mega dyskoteka w hali widowiskowo-sportowej. Videozone Visual Party 2009, podczas którego odbyły się nieoficjalne mistrzostwa Polski vj. Ponad osiem godzin muzyki dostarczyli m.in. Lexus, Novika, Siasia, Wazin, 5Cet, Kobe, Maik oraz gwiazda z Francji - Bisou Gti. Do tego dziesiątki świateł, laserów i olbrzymie ekrany. Sam sprzęt wart był ponad 5 milionów złotych. Fachowcy z branży mówili - takiej imprezy jeszcze w tym kraju nie było!

Zawiedli tylko mieszkańcy - nie udało się zapełnić hali. Przygotowanych było 1200 wejściówek po 25 zł (w przedsprzedaży) i 30 zł (w dniu imprezy). Jednak Ci co przybyli, nie żałowali - było kapitalnie.

youtube

Olek Klepacz z FNS / Fot. Marek IwaniszynDrugi dzień to wielka impreza plenerowa nad zalewem Sosina. Wczoraj w Jaworznie wystąpili Szymon Wydra z Carpe Diem, Olek Klepacz z Formacją Nieżywych Schabuff, gwiazda vj z Wielkiej Brytanii - Addictive TV, T. Love, a na zakończenie, już po pokazie sztucznych ogni East Clabbers.

Im bliżej było godziny 18 (planowany początek imprezy), tym niebo nad zalewem robiło się bardziej zachmurzone. W chwili, w której powinien startować festiwal, zerwał się silny wiatr, który uniemożliwił rozpoczęcie koncertu. Reklamowe balonowe bannery o mało nie odleciały, a jeden z namiotów organizatorów się przewrócił. Można było zaobserwować jak dziesiątki osób odwracają się i uciekają sprzed sceny.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

noinvuafrk
  • noinvuafrk
  • 13.07.2011 19:24

FYLANG <a href="http://shycirjtuwuk.com/">shycirjtuwuk</a>, [url=http://qpeawejkglvj.com/]qpeawejkglvj[/url], [link=http://sxhmunwvslby.com/]sxhmunwvslby[/link], http://ulziafhkhvdf.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta 25
  • Marta 25
  • 21.10.2010 19:55

W 2009 roku byłam nad Waszym pięknym zalewem, który wspominam cudownie gdyż miejsce jest magiczne a do tego wystąpił Szymon Wydra & Carpe Diem, którzy są wspaniałym zespołem-faceci z klasą oraz FNS, której wokalista jest przesympatycznym człowiekiem :) Pozdrowienia z gór dla wszystkich uczestników imprezy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niech będzie że tak zgadzam się naszemu miastu należy się więcej dobrych imprez,tymczasem niepokojące wieści niosą że kolejna impreza plenerowa jest w stanie zagrożenia sukcesu, miasto postawiło na amatorskie zespoły promocja na estradzie z marszu czy się uda zakończenie lata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no - nie przesadzaj. Być może Jaworzno nie jest jaką mekką dla chcących imprezować ale z tą jedyną bym się wstrzymał.

A bezwzględnie to najważniejsza impreza. Nie ukrywają tego urzędnicy. Zresztą widać to choćby po rozmachu i sposobie działania. No i po największej w historii miasta akcji promocyjnej;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

śmieszy mnie stwierdzenie NAJWAŻNIEJSZA IMPREZA W MIEŚCIE w naszym mieście każda impreza jest najważniejsza bo jedyna! miasto nie grzeszy imprezami plenerowymi. W Jaworznie istnieje stwierdzenie z dawnych lat- mieszkaj,pracuj,płać podatki,nie upominaj sie o swoje prawa,bądź posłuszny władzy,niczego nie żądaj bo i tak nie dostaniesz, itp. Tak więc łaskawy panujący widzą obywateli tego grodu i imprezowanie to zbytek oraz wielki kłopot dla magistratu i urzędników wszelakiej maści w nim /pracujących/ urzędujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.