Facebook Google+ Twitter

Festiwal Filmowy w Cannes 2015: Bracia Coen na czele jury

Bracia Coen, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz produkcji "Fargo" czy "Big Lebowski" będą przewodzić tegorocznemu jury festiwalu w Cannes - informuje BBC.

 / Fot. By Created by Rita Molnár 2001 (Own work) [CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia CommonsPo raz pierwszy w historii festiwalu w Cannes, przewodniczyć jury będą dwie osoby. Joel i Ethan Coen będą współprzewodniczyć panelowi filmowców i aktorów, którzy będą oceniać filmy zaprezentowane w konkursie głównym.

"Cieszymy się z powrotu do Cannes w tym roku. Cieszymy się jak zawsze na możliwość oglądania tam filmów z całego świata. Cannes jest festiwalem, który jest dla nas niezwykle istotny, ponieważ był na samym początku naszej kariery. Przewodniczenie jury to szczególne wyróżnienie, dotychczas nie przewodniczyliśmy jury żadnego z nich" - napisali w oświadczeniu bracia Coen.

Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 13 - 24 maja 2015 roku.

Zobacz także: Carte Blanche od piątku w kinach. Historia tracącego wzrok nauczyciela dostarczy widzom dobrej energii (wideo)

źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.