Facebook Google+ Twitter

Festiwal Filmowy w Gdyni: "Mleczny brat" zwycięzcą Konkursu Kina Młodego. "Bogowie" z Nagrodą Dziennikarzy

19 września w Teatrze Muzycznym w Gdyni ogłoszono wyniki Konkursu Kina Młodego. Główna nagroda, czyli 10 tysięcy złotych powędrowała do Vahrama Mkhitaryana za film "Mleczny brat".

 / Fot. youtube/print screen"Mleczny brat" to opowieść o 10 - letnim chłopcu, który z niecierpliwością oczekuje na narodziny brata. Niestety, poród kończy się śmiercią noworodka, a Seto (główny bohater) przeżywa ogromne rozczarowanie. By ulżyć cierpiącej matce, wujek chłopca przynosi nowo narodzone jagnię, które jest karmione piersią przez matkę Seto. Po pewnym czasie chłopiec zaprzyjaźnia się ze swoim "mlecznym bratem". Film trwa tylko 31 minut.

W Konkursie Kina Młodego startowało 25 filmów. Wyróżnienie honorowe za odwagę mówienia swoim własnym językiem otrzymali Tomek Ślesicki za film "Sierpień" i Joaquin Del Paso za "Syjamscy". Nagroda Specjalna im. Ewy Kamirskiej powędrowała do Agi Woszczyńskiej za produkcję "Fragmenty" - podaje TVP.

Filmy oceniało jury w składzie: Magdalena Łazarkiewicz (przewodnicząca), Agnieszka Glińska, Chris Fujiwara, Eryk Lubos i Arkadiusz Tomiak.

Podczas uroczystej gali wręczono także 20 innych pozaregulaminowych nagród. Nagrodę dziennikarzy akredytowanych otrzymał film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Produkcja otrzymała także "Złotego Klakiera" oraz nagrodę Project London.

"Złoty Kangur", laur przyznawany przez australijskich dystrybutorów powędrował do Jerzego Stuhra za film "Obywatel".

Zobacz także: 39. Festiwal Filmowy w Gdyni rusza 15 września.

Zobacz także: "Bogowie". Film o Relidze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.