Facebook Google+ Twitter

Festiwal filmowy w Gdyni: Złote Lwy dla "Rewersu"

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-09-20 12:02

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego XXXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został film "Rewers", który otrzymał Złote Lwy.

Agata Buzek / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiObok głównej nagrody film reżyserii Borysa Lankosza otrzymał wyróżnienia w kategorii najlepsza rola kobieca pierwszoplanowa dla Agaty Buzek, najlepsza męska rola drugoplanowa dla Marcina Dorocińskiego, nagrodę za charakteryzację. Za zdjęcia nagrodę otrzymał Marcin Koszałka, a za muzykę do "Rewersu" Włodzimierz Pawlik.

Przewodniczący jury, Krzysztof Krauze ogłaszając zwycięzcę festiwalu, podkreślił że był wraz z innymi oceniającymi urzeczony nowymi polskimi filmami, które w sposób inteligentny potrafią opowiadać o życiu.

Platynowe Lwy za dorobek artystyczny otrzymali reżyserzy Jerzy Hoffman i Kazimierz Kutz. Ten ostatni zadedykował swoją nagrodę górnikom tragicznie zmarłym w wypadku w kopalni w Rudzie Śląskiej. Dodał, że zmarli tam to ofiary kapitalistycznego wyzysku".

Srebrne Lwy otrzymał film "Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego. Za rolę męską w tym filmie nagrodę odebrał Borys Szyc, Mateusz Adamczyk odebrał nagrodę za dźwięk do tej produkcji.

Wyróżnienie za reżyserię otrzymał Wojciech Smarzowski za obraz "Dom zły".

Nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą odebrała Dorota Kolak, aktorka od ponad 25 lat związana z teatrem Wybrzeże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.