Facebook Google+ Twitter

Festiwal filmowy w Karlowych Warach zakończony

Kryształowa kula dla filmu "Anioł na morzu", a także wyróżnienie dla polskich reżyserów. Tak zakończył się 44. Festiwal w Karlowych Warach. Na czerwonym dywanie pojawiły takie gwiazdy, jak Antonio Banderas czy John Malkovich.

Paprika Steen odbierająca nagrodę / Fot. PAP/Jan SokolReżyserzy z Zachodu prezentowali przede wszystkim filmy mówiące o zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Przedmiotem zainteresowania wschodnich twórców była wiedza i walka o przetrwanie.

Kryształowy glob został przyznany belgijsko-kanadyjskiemu filmowi "Anioł na morzu", przedstawiającemu tragiczny los chłopca, jaki zgotował mu jego rozchwiany emocjonalnie ojciec.
Najlepszym reżyserem został Niemiec Andreas Dressen, twórca filmu "Whisky z wódką", natomiast nagrodę za najlepszą rolę żeńską otrzymała Paprika Steen, która zagrała borykającą się z problemem alkoholowym gwiazdę w filmie "Applause". Wyróżnione zostały także polskie filmy: "Świnki" Roberta Glińskiego, "Do bólu" Marcina Koszałki oraz "Rysa" Michała Rosy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.