Facebook Google+ Twitter

Festiwal filmowy z prawdziwego zdarzenia w Poznaniu

Jan A.P. Kaczmarek, hollywoodzki kompozytor muzyki filmowej, zdobywca Oscara za ścieżkę dźwiękowa do filmu "Marzyciel", przedstawił swoje ambitne plany kulturalnego rozwoju Poznania.

 / Fot. Polskapresse/Gazeta PoznańskaW ramach starań stolicy Wielkopolski o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, znany i ceniony kompozytor zaoferował swoją pomoc w organizacji dużego festiwalu filmowego właśnie w Poznaniu. W zamierzeniach wydarzenie to ma skupiać na sobie uwagę dzięki obecności wielkich gwiazd światowego kina oraz twórców mniej znanych, eksplorujących ambitniejsze rejony sztuki filmowej.

Plany i aspiracje organizatorów robią wrażenie i mogą przyczynić się do stworzenia wydarzenia o dużym prestiżu, zarówno komercyjnym, jak i artystycznym. Na razie jednak dużo kwestii pozostaje w sferze planów. Nieznany jest budżet, jaki będzie przeznaczony na zorganizowanie festiwalu, ani nawet jego nazwa. Wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc zapewniał, że sponsorzy oraz miasto zapewnią potrzebne środki finansowe.

Ustalono, że pierwsza edycja odbędzie się latem, ponieważ, jak mówi sam artysta, "wtedy można się zakochać w Poznaniu". Padły również zapewnienia, że nie będzie on kolidował z Malta Festivalem, a nawet, że być może uda się całość zorganizować tak, żeby najważniejsze kulturalne wydarzenia w Poznaniu nastąpiły w niewielkich odstępach czasu. Drugim ustaleniem jest motyw przewodni, który wydaje się oczywisty z powodu osoby ambasadora festiwalu, czyli muzyka filmowa, która ma nadawać ton całości. Początkujący twórcy będą mogli również wziąć udział w warsztatach kompozytorskich.

Jan A.P. Kaczmarek podczas wizyty w Urzędzie Miasta zaprezentował swojego Oscara, którego zdobył w 2005 roku za muzykę do filmu "Marzyciel". Statuetka zostanie wystawiona w Muzeum Instrumentów Muzycznych, a miłośnicy talentu kompozytora będą mieli możliwość spotkać się z nim dziś, o godzinie 17.45, na Starym Rynku. Artysta czuje się szczególnie związany z Poznaniem, w którym nie tylko spędził część swojego życia, ale również tu skończył studia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.