Facebook Google+ Twitter

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011. Sprawdź program

Już 30 lipca rusza 5. edycja Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Potrwa do 7 sierpnia.

30 lipca - 7 sierpnia odbywać się będzie 5. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tym razem jego główne hasło to „Viaggio In Italia”, czyli "Podróż do Włoch". Nazwa jest tytułem filmu Roberto Rosselliniego, wybitnego włoskiego reżysera. W tej edycji będzie można obejrzeć jego następujące filmy: "Jesteśmy kobietami", "Maszyna do zabijania złych ludzi", "Miłość", "Paisa", "Rzym miasto otwarte", czy "Stromboli, ziemia Boga".

Oprócz motywu przewodniego festiwal prezentuje filmy jeszcze w kilkunastu sekcjach, między innymi: świat pod namiotem, mockumentaries, muzyka - moja miłość, I Bóg stworzył aktora. Zbigniew Zamachowski, czy wielkie kino na Małym Rynku.

Czytaj także: Przewodnik po letnich przeglądach i festiwalach

Świat pod namiotem to filmy, które były pokazywane na festiwalach polskich i zagranicznych. Nie są znane szerokiej publiczności, ponieważ stanowią nurt kina artystycznego i niezależnego. W tej sekcji przewidzanych jest kilka premier: "17 dziewczyn" w reż. D. i M. Coulin , "Byczek" - M.R Roskana, "List - nadawca Scorsese" w reż. K. Jones i M. Scorcese, "Na swojskiej ziemi - S. Lafeur, "Opiekunowie" w reż. O. Tejedora, "Porozmawiajmy o Kevinie" - L. Ramsay i "Wściekłość" - T. Kitano.

Pewnie jesteście ciekawi co znaczy "mockumentaries"? To film fikcyjny, który ma udawać dokument. Jego głównym celem jest wyśmianie filmów dokumentalnych. W ramach tej sekcji będzie można obejrzeć m.in: "Jeszcze żyję" w reż. C. Affleck czy "List z Argentyny" G. Packa.

"Muzyka - moja miłość" to filmy, które opowiadają o muzyce lub też w których muzyka, jako składnik filmu jest bardzo ważna. Przewidziane są również rejestracje koncertów. W tej sekcji będzie można zobaczyć "Passione" w reż. J. Turrturo, "Szczęśliwego człowieka" L. Anderson, czy Koncert Paolo Conte z Arena di Verona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesujący program filmów! pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.